Uue tänava elanikud said rahuliku nädalavahetuse (5)

Uue tänava elanikud said rahuliku nädalavahetuse

KAKLUS LÕPPES AUTOKONGIS: Kuressaare kesklinnas võtsid politseinikud kinni kaks kaklejat ja viisid nad jaoskonda.

Alatasa öistest pidutsejatest häiritud Kuressaare Uue tänava elanikud said sel nädalavahetusel rahulikumalt magada, sest kultuurikeskuse parklas oli lärmi vähem kui tavaliselt.

“Nädalavahetus oli rahulik, kuid tõenäoliselt oli selle põhjuseks halb ilm,” ütles Oma Saarele Uue tänava elanik Mihkel Lutsenko.
“Nädalavahetusel on linn ka politsei suurendatud tähelepanu all,” kinnitas politsei korrakaitsetalituse vanemkomissar Kaido Vahter, kelle sõnul on politsei teinud linnale ettepaneku parandada kõnealuses parklas valgustust. 
 
“Praegu on parkla hämar ja avaliku korra rikkumisi on märksa lihtsam toime panna. Kui politseiautot märgatakse, on hämaras lihtne pudelid ära peita ja muusika kinni keerata,” selgitas Vahter.

Pidutsejad mängisid peitust

Reede öösel olid Uue tänava parklas vaid üksikud pidutsejad, kes kohe vaiksemaks võtsid ja autouksed sulgesid, kui mõni auto parklasse sõitis. Öö jooksul käis parklat mitu korda kontrollimas Securitase auto ja patrullis ka politsei.

Pidutsejad kadusid autodesse kohe, kui nägid mõnd autot parklasse sisse keeramas, ja ka joogikraam organiseeriti autokatuselt autosse. Muusikat valjuks ei keeratud. Lärmi eest hoolitsesid pigem Divast ja Privilege’ist õue suitsetama tulnud pidutsejad.

Politsei valvas kesklinna

Politseipatrull oli Kuressaare kesklinnas peaaegu terve öö, valvates korda tänavatel just sel ajal, kui rahvas hakkas baaridest koju minema. “Käi natuke sirgemalt, ära palun tuigu, politsei on ju siin,” palus üks neiu oma väsinud sõpra talle õlga toeks pannes ja teda kodu poole juhatades.
Kõige lärmakam koht reede öösel ei olnudki Kodulinna lokaali esine. Oli selle põhjuseks siis kohal olev politseiauto või halb ilm, kuid lärmajaid võis leida pigem teiste lõbustusasutuste eest.

Kaklus sammaste all

Oli vaid üks hetk, mil politseipatrulli Kuressaare kesklinnas ei olnud, kuna patrull kontrollis parajasti üht sõidukijuhti – blondi neiu autol puudus rohelise vahtralehe märk.
Kui patrull tagasi kesklinna jõudis, olid napsised mehed politsei äraolekut juba kurjasti kasutanud ja Tallinna tn 9 maja ees sammaste all juba omavahel kähmlema läinud. Politseinikud lahutasid kaklejad.

Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul läksid tol ööl Oma Saare toimetuse ukse juures rüselema 1987. ja 1978. aastal sündinud mees. Politsei viis mõlemad jaoskonda ja jättis ühe neist kainenema.
Politseil palus nädalavahetusel linnas tõhusamat avaliku korra järelevalvet teha linnapea Urve Tiidus, kes saatis eelmisel kolmapäeval politseijuht Aare Allikule kirja.

“Kirjutan selle kirja, soovides, et juba sellel reedel ja laupäeval saaksid elanikud rahulikult nädalalõppu veeta,” kirjutas Tiidus. “Olen täiesti kindel, et teie töötajate kohalolek mõjub hästi.”

Samal teemal: “Politsei: baaris sündinud tüli ei tohi tänavale lasta”, 3. oktoobril;
“Ööklubi Diva naabrid pidutsejatega püstihädas”, 1. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)