Eesti kauneim vannituba asub kokandusguru Muhumaa-kodus (11)

Eesti kauneim vannituba asub kokandusguru Muhumaa-kodus

AUHIND TEEB UHKEKS: Sikke Sumari kinnitas, et parima vannitoa auhinna saamine on talle suur au ja ta on selle üle uhke.

Muhus Simisti külas asuva Namaste talu vannituba võitis konkursil “Kodu kauniks 2009” parima vannitoa tiitli ja pälvis Gustavsbergilt 20 000-kroonise auhinna.

Žürii hinnangul on Namaste talu perenaise Sikke Sumari vannitoas oskuslikult sobitatud sajandivanune arhitektuur kaasaegse sanitaartehnikaga.
Sikke Sumari ütles Oma Saarele, et osales ajakirja Kodu & Aed korraldatud konkursil sõbra soovitusel.
“On kena, et üks ajakiri korraldab võistlust, mis julgustab inimesi mõtlema neid ümbritseva peale,” rääkis Sumari.

“Ilus kodu annab hingetoitu ja paneb end palju paremini tundma,” lisas ta. Namaste perenaise sõnul tuleb hommikul kenas keskkonnas üles ärgates ka suurema tõenäosusega ilus ja positiivne päev.
Ajakirja Kodu & Aed korraldatud konkurss “Kodu kauniks” toimus juba kümnendat korda, tänavu osales üle 100 kodu ja aia.
Ajakirja peatoimetaja ja žürii esimees Eve Veigel ütles Oma Saarele, et vannitoad on läinud aastatega üha huvitavamaks ja omanäolisemaks ning konkursile esitatakse nii elegantseid ja stiilseid linnaruume kui ka õdusaid maakodu pesuruume.

Veigeli sõnul paistis Sikke Sumari pesuruum silma kaasaegsete mugavuste väga hea sulandamisega rehielamu tagakambrisse, kaldumata sealjuures puhtasse retrosse või ülemoderniseerimisse.
“Ühtlasi esindas see pesuruum ka suundumust, mida viimastel aastatel on laiemalt tunnustama hakatud – vannituba peaks olema vähemalt sama mugav ja kena tuba kui kodu iga teinegi ruum,” põhjendas žürii esinaine Namaste talu vannitoa parimaks valimist.

Sikke Sumari arvates on enamik vannitubadest liiga väikesed ja sageli tahavad kõik pereliikmed seda kitsukest ruumi korraga kasutada.
Sellepärast otsustatigi Namaste vanas majas mitu seina maha võtta ja teha avar vannituba.
“Meie vannituba on tõesti tuba, mitte kapp ja selle parim osa on suur aken, kust saab välja vaadata,” lausus Sumari.

“Inimesed tavaliselt ei arva, et vannituba on kodu oluline osa. Aga nad mõistavad seda siis, kui hommikul on väikese vannitoa ukse taha järjekord tekkinud,” rääkis Sikke Sumari, kelle sõnul on vaja uutmoodi mõtlemist. “Ruumi tuleb anda sinna, kus seda tõesti vaja on – elutoad ei peaks nii suured olema, sest seal enamasti vaid istutakse ja vaadatakse telekat,” tõi ta näite. Teistel kodukaunistajatel soovitab Namaste talu perenaine mõelda asjade praktilisele küljele: “Tavaliselt on nii, et kui miski on praktiline, siis on see ka ilus.”


NAMASTE TALU

Sikke Sumari on koos abikaasa Tonyga pidanud Soomes gurmeepoode ja restorane ning korraldanud kokanduskursusi. 2001. aastal võttis Sikke nõuks endale Saare- või Muhumaal suvekodu osta. Juhuse tahtel kiindus ta juba esimesse nähtud talukohta Muhus niivõrd, et nüüd ongi see saanud tema päriskoduks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 671 korda, sh täna 1)