Nael: Valimised toovad oravad linnaparki tagasi (6)

Lähenevate valimiste eel on Kuressaare elanikud saanud palju toredaid uudiseid. Kõige parem neist kindlasti see, et linnapargi asemel saab nüüdsest olema loomapark.Naela zooloogia- ja viljakustoimetus uuris, millal saab Kuressaare oma kodanike rõõmuks vaata et pesuehtsa Noa laeva.

Otsa tegi lahti Siniste erakond, kelle valimislubaduste punkt number 40 lubab: “Toome oravad linnaparki tagasi!” Siniste esinumber Toomas I kinnitas Naelale, et oravad tuleb tõesti nende seniselt ajutiselt pinnalt ära tuua. “Nad on juba 13 aastat pidanud ajutiselt pesitsema linnavalitsuse ruumes, see ei ole normaalne,” märkis Toomas I. Tema sõnul tehakse oravate hooldamisel koostööd O. Lainega, kes juba kutsub kohalikus lehes inimesi üles oravatele pihlakaid korjama.

O. Laine kinnitusel on tal räägitud ka teiste loomadega, kes hetkel Auriga juures juba mitmenädalast protestimiitingut peavad. Tema sõnul protestivad praegu Auriga juures kitsed, kuid varsti ühinevad nendega ka hobused ja lehmad. Siiski arvab Laine, et seoses linnaparki kolimisega loomadel protestiajend kaob.

Oravad ise ei ole olukorraga sugugi rahul. Linnapargis puuduvad elementaarsed tingimused, pahandas esioravake Tiidu Surveke. “Internetti pole, peldik on räämas ning pargivahti pole määratud,” kurtis ta, lisades, et juba on koostamisel kaebus keskkonnaministrile, kes põlvnevat ju samuti oravatest. Oma rahulolematust väljendas ka Härri Potteri käest nähtamatuks tegeva mantli ostnud oravate valitseja H. L. Kardinal, kes märkis, et Toomas I on tabanud suurushullustus ning mees ei saa enam aru, kes ta tegelikult on. “Näiteks ükspäev väitis ta mulle, et on tegelikult tšuktš, mitte eestlane,” rääkis H. L. Kardinal.

Oravate arvates oleks hoopis õigem, kui linnapargis hakkaksid koos Laine loomadega elama hoopis ninasarvikud. “Nad on nüüdseks kõik juba Kuressaare elanikud ning kuna nad pidid end valimiste eel kähku siia registreerima, siis pole neil kindlasti elukohta,” piiksusid Tiidu Surveke ja H. L. Kardinal nagu ühest suust. Linnapark oleks siis nagu sotsiaalpind. “Kogu aeg on probleem, et pargitualett on valvurita, ninasarvikud saaksid siis ühtlasi ka sellel silma peal hoida,” väljendasid nad arvamust.

Ninasarvikute esindaja Kalle Kolmas ei olnud aga samuti linnaparki kolimisega nõus. “Meie eesmärk on linnapark puhtaks teha,” viitas ta oma valimislubadustele, et kohe, kui võimule on saadud, saadavad nad kõik Kuressaare inimesed linnaparki koristama. “Kui seal “tänu” loomadele üks paras, vabandage väljendit, pasaralli pihta hakkab, siis teeb see meie töö ju raskemaks,” ei olnud esininasarvik pakutuga päri, kuid tõdes samas, et alati tuleb olla julge pealehakkaja.

Kuulus sipelgauurija, loomade sigimise spetsialist ja sõnamängutšempion professor Kosmos pidas pargi loomadega asustamise mõtet igati tervitatavaks. “Inimeste ja loomariigi suhteid tuleb hoida ja arendada,” kinnitas ta. Ent märkis, et oravad ja ninasarvikud ei saaks koos pargis elada, kuna suuremad lömastaksid väiksemad ära ning ega O. Lainegi suudaks kõigil silma peal hoida.

Tema arvates võiksid Sinised säärasel juhul selle järelevalvetöö enda peale võtta. “Teadaolevalt on neil kõigil olemas ka raudrüüd ning vajadusel saavad nad kasutada ka kiviheitemasinat,” oli Kosmos hästi kursis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)