Saaremaa muinsuskaitse selts taotleb talguraha

Saaremaa muinsuskaitse selts pöördus muinsuskaitseameti poole abipalvega toetada rahaliselt talgupäevi, mida selts planeerib korraldada Sõrve säärel asuvate arheoloogiamälestiste korrastamiseks ajavahemikus 17. oktoober 2009 kuni 16. mai 2010.

Talgupäevadel korrastatakse Lülle laevkalmed, Sääre kabeli varemed ja Lõu kalmed. Seltsi liikmed on nimetatud objekte ka varem korrastanud, kuid uus võsa on taas peale kasvanud. Talguliste põhitööks ongi võsaraiumine ja mälestiste ümbruse niitmine, et ei tekiks kulu, mis raskendaks objektide korrashoidu ja ligipääsetavust järgmisel suvel.

Pikemas perspektiivis on seltsil plaanis koostada loetletud mälestiste eksponeerimise kava, paigaldada selgitavad infotahvlid ning Sääre kabelis teha ka müüride konserveerimistööd.
Korrastustöödel on nõus osalema nii seltsi liikmed kui ka kohalikud elanikud.

Saaremaa muinsuskaitse selts taotleb raha (7000 krooni) peamiselt seltsi liikmete Kuressaarest Sõrve ja tagasi sõidu kulude korvamiseks, aga ka töövahendite ostmiseks ja traditsioonilise talgusupi tegemiseks. Muinsuskaitse seltsi esimehe Tõnu Veldre sõnul kavandatakse enne kevadet korraldada neli talgupäeva, mis peaks olema piisav nimetatud objektide korrastamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)