Politsei: baaris sündinud tüli ei tohi tänavale lasta (7)

Politsei: baaris sündinud tüli ei tohi tänavale lasta

ROHKEM POLITSEID! Kindlasti aitaks kesklinnas turvalisust tõsta ka jalgsipatrullide arvu suurendamine ja öiste lõbustuskohtade tihedam kontrollimine.

Kesklinna tänavanurgal toimunud peksmise ja noahoopidega lõppenud baaritüli valguses kinnitab politsei, et tegelikult ei tohiks turvamehed tülitsejaid baarist välja lubada ja olukord tuleks lahendada kohapeal.

Kuressaare kesklinnas asuv Kodulinna lokaal sattus viimati kriminaalsete uudiste keskpunkti, kui 25. septembri öösel baaris alguse saanud konflikti mindi lahendama tänavale ning selle tulemusena sai viga mitu inimest.
“Selles kohas toimub kaklusi alatasa,” väitis Oma Saarele Kodulinna lokaali sage külastaja, kes on ka ise kesklinnas peksmise ohvriks langenud ja kelle väitel ei ole Kuressaares enam võimalik normaalselt pidutseda.
Tema sõnul võib probleem olla ka selles, et Kodulinna lokaali juurde koguneb rahvas siis, kui mujal on baarid juba kinni pandud.

Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse vanemkomissari Kaido Vahteri sõnul tuleks baaris alanud kaklus sealsamas ka lahendada. Mitte lasta kaklejaid tänavale, kus tüli tagajärjed võivad kujuneda palju hullemaks, sest baaris sees saavad turvamehed kaklusse sekkuda. Kohe tuleb kutsuda politsei, kes osapooltega edasi tegeleb.
Ka saab baaripidaja Vahteri sõnul kliente valida ja mitte sisse lasta liigselt alkoholi tarbinud isikuid.

Turvalisus on lokaalipidaja tagada

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul peaks baaripidaja ja töötajate kohustus olema külaliste turvalisuse tagamine nii baaris sees kui ka selle ümbruses.
“Eelkõige tuleb tagada piisav järelevalve klientide üle,” ütles Koov. Kui sõnelus saab alguse baaris, peaks töötaja kohus olema see pooli lepitades või muul viisil lõpetada.

“Linn on omalt poolt panustanud eelkõige passiivse patrullteenuse tellimisega ning seda suuremate avalike asutuste territooriumi külastamiseks töövälisel ajal,” märkis Koov, kelle sõnul on linnal tihe koostöö ka politseikonstaablitega.
Kodulinna lokaali üks omanikest Alar Tammsalu kinnitas, et lokaalis töötab kaks turvameest ning lokaal on teinud kõikvõimaliku oma klientide turvalisuse tagamiseks. Ta lisas, et nad ei saa vastutada mujal linnas toimuvate kakluste eest.

“Alati on mindud vahele nii lokaalis sees kui ka ukse taga, aga kui kaklema minnakse kaugemale, siis see ei sõltu ju enam meist,” ütles Tammsalu.
“Väga paljus on turvalisus aga kodaniku ja antud kontekstis just baari-külastaja enda teha,” nentis abilinnapea Koov.

Probleeme pidutsejatega on ka mujal

Kaido Vahteri sõnul ei ole Kodulinna lokaal sugugi ainuke baar, mis politseinikele tööd annab.
“Nii-öelda kriminaalsete uudiste rubriiki satuvad kõik linna lõbustusasutused, saavad seal alguse siis kaklused, on tegu tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamise või vargusega,” ütles Vahter, märkides, et see on koht, kus kohalik omavalitsus, baaripidajad ja politsei peaksid koostööd tegema.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)