Õunalaadal käis mitusada inimest

Õunalaadal käis mitusada inimest

 

Kõljala 2. õunalaat läks korraldajate sõnul igati korda, rahvast käis laadalt läbi üle kolmesaja inimese.

Eelmisel laupäeval toimus Kõljala külaplatsil juba II õunalaat koos õunapäevaga. Õunapäeva eesmärk oli väärtustada Eestis kasvatatavaid õunu ning rääkida õunapuude hooldusest ja tutvustada hooldusvahendeid. Õunakasvatusest ja õunte turustamisest rääkis Veeve Kaasik. Madli Jalakas Pollist kõneles õunapuude hooldamisest ja kohapeal tehti ühe vanema õunapuu noorendamiseks ka näidislõikamine.

Parima koogi küpsetas Raig Luist

Laadaga kaasnes ka õunakoogivõistlus, mille tänavu võitis Raig Luist Kõljalast. Koogi juures oli peamine tingimus see, et oleks ise kodus küpsetatud ja pärmitaignast. Lisaks tuli koogimeistritel arvestada kogustega, et kooke jätkuks maitsmiseks ja hindamiseks kõigile. Õunakooke hindasid nii žürii, mille esimees oli Maili Tamm, kui ka laadalised.

Nii nagu mullu, korraldati ka seekord laadaoksjon, mille viis läbi Kalev Trei. Oksjoni tulu läheb piirkonna külaelu edendamiseks ja platsi hooldamiseks.
Kultuurilist külakosti pakkus mitu kollektiivi. Esinesid näiteseltskond Vändra metsade vahelt, rahvatantsijad Valjalast ning laulu- ja tantsuansambel Kanarbik Kuressaarest.

Tegevust jätkus nii lastele kui ka täiskasvanutele

Tegevust jätkus laadal kõigile. Lisaks maitsvatele kookidele said laadalised ka sooja suppi süüa ning proovida värskelt pressitud õunamahla ja kodus tehtud õunasiidrit.
Lapsed hullasid külaplatsi uuel mänguväljakul ja proovisid kätt joonistusvõistlusel, kus tuli joonistada õuna. Kõik pildid pandi pärast laadalavale näituseks üles.

Täiskasvanud korjasid samal ajal vajalikke teadmisi õuntest, osalesid õuna kaalumise võistlusel ja oksjonil. Kõik, kel soovi, võisid osta istikuid ja proovida erinevaid õunasorte. Kõige lõpus oli autasustamine.
“Päev läks igati korda,” kinnitasid peakorraldajad Silje Vaik ja Veeve Kaasik.
Raha õunapäeva korraldamiseks sai kultuuriselts Kevade kohaliku omaalgatuse programmist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 96 korda, sh täna 1)