Kes teab Poolasse maetud sõrulaste nimesid?

Kes teab Poolasse maetud sõrulaste nimesid?

KÜÜNLAD SURNUD SÕRULASTELE STAWNOS: Sõrulased Silver Oder ja Pilvi Kaarits süütasid sõjakeerises Poolas surnud sõrulaste mälestuseks küünlad Stawno küla kalmistul.

Sellel sügisel möödub 65 aastat sõrulaste küüditamisest Saksamaale. Paljud väevõimuga kodust välja pekstud inimesed ei tulnud võõrsilt tagasi.

Poolas on Stawno küla kalmistule maetud 20 sõrulast. Tänavu suvel käis Stawnos (saksapäraselt Stöwen) viis Sõrvest pärit inimest, kes leidsid üles oma lähedaste matmispaiga. 
Kohalikud elanikud võtsid eestlasi soojalt vastu, teavitades neid peatselt ees seisvatest kalmistu heakorratöödest, mille finantseerimist toetab Euroopa Liit. Korrastatakse ka sõrulaste kalmud.

Selleks, et kõikide lahkunute nimed, sünni- ja surmadaatumid õigesti hauatahvlile kanda, on vaja teada kunagisele Stöweni kalmistule sängitatute andmeid. Maetute nimekirja koostab 11-aastase poisikesena sõja jalust Poolasse ja Saksamaale viidud Silver Oder, kelle eestvedamisel sellesuvine reis ette võeti.

Head Oma Saare lugejad! Kui teate Poolas Stawno kalmistul puhkavate sõrulaste nimesid, siis võtke ühendust Silver Oderiga telefonil 45 26 686, postiaadress: Silver Oder, Rahuste küla, 93235 Salme vald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)