Juhtkiri: Kaklusepealinn Kuressaare (3)

Juhtkiri: Kaklusepealinn Kuressaare

 

Jälle kord oleme seisus, et on kerkinud probleem Kuressaare turvalisusest. Ja taas kord loobitakse seda teemat kui kuuma kartulit ühelt osapoolelt teisele. Vägisi hakkab tunduma, et tegu on suutmatusega midagi ette võtta.

Kuressaare paistab juba tõesti sarnanevat suisa Metsikule Läänele, kus Jackid ja Billid saloon’is näitavad, et nugadega saab muudki teha peale leivalõikamise. On see siis normaalne, kui Kuressaare taolises väikelinnas ei julge kodanik enam pimeduse saabudes kesklinnast läbi minna, peljates, et mõne kõrtsi ees võib ilma norimisetagi sinise silma saada?

Linnavalitsus ja politsei ütlevad, et kõrtsipidaja ei tohi kaklejaid uksest välja lasta või siis peab kutsuma politsei. Baari omanik väidab, et kui inimesed on tema baarist lahkunud ja kukuvad väljas kaklema, siis pole see enam tema asi. Linnavalitsuse esindaja märgib lisaks, et tegelikult ei tohiks kodanik üleüldse kakelda. Seega, armsad kaaslinlased, palun ärge pekske üksteist! Elame ikka sõbralikult.

Oma Saare toimetus on arvamusel, et tegelikult peaksid nii korrakaitsjad kui ka linnavõimud ausalt järele mõtlema, kas on ikka kõik tehtud selleks, et meil oleks siin linnas turvaline elada. Loomulikult ei ole linnal raha, et patrulle tihendada, turvakaameraid üles panna ja nende jälgimiseks inimene palgata. Kuid kas need on ainsad võimalused?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)