Alaealised võivad saada solaariumikeelu

Euroopa Komisjon arutab alaealistele solaariumikeelu kehtestamist, kuna solaariumi seos nahavähiga ja kahjulikkus tervisele on saanud ametliku kinnituse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Juuli lõpus andis maailma tervishoiuorganisatsioon (WHO) esimest korda ametliku kinnituse, et solaariumikasutus on nahale ohtlik ja sellel on otsene seos nahavähi tekkega. Raport sedastab, et solaariumid kiirgavad tänapäeval kolm korda rohkem kahjulikke UV-kiiri kui kümme aastat tagasi ja kuuluvad kõrgeimasse vähki tekitavasse riskigruppi.

Praegu tegeleb solaariumi teemaga ka Euroopa Komisjon, mis võib viia selleni, et solaariumikülastus keelatakse Euroopa Liidu riikides vähemalt alaealistele.
Osa Euroopa riike on juba ennetavalt laste tervise kaitseks initsiatiivi enda kätte võtnud ja solaariumid noortele ära keelanud või vähemalt hakanud teemat valitsuse ja parlamendi tasemel arutama. Seaduse, mis ei luba alla 18-aastastel solaariumi kasutada, võttis tänavu vastu Saksamaa.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Ivi Normeti sõnul ei ole Eestil praegu kavatsust solaariumikasutust enne Euroopa direktiivi omal algatusel seadustega piirama hakata. “Meie peame oluliseks inimeste teadlikkuse tõstmist,” ütles Normet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)