Trelleborg plaanib Kuressaares investeerida 100 miljonit krooni

Trelleborg plaanib Kuressaares investeerida 100 miljonit krooni

UUS TEHAS: 2007. aasta algul valmis Trelleborgil Kuressaares uus tehasehoone, kus on tootmispinda 2800 ruutmeetrit ja tööd sai 70 inimest. Toona näitas Oma Saarele oma tööpaika pressioperaator Merle Nuum.

Rootsi firma Trelleborg plaanib investeerida ligi 100 miljonit krooni Kuressaares asuva tootmise laiendamisse, mis tähendaks 230 töökoha loomist ja uue hoone ehitamist.

Laienemise eelduseks on Pikal tänaval asuvale kinnistule hoonestusõiguse saamine Eesti riigilt. Trelleborg soovib 30 aastaks hoonestusõigust Kuressaares Pikk tn 62F asuvale kinnistule, mille riik pani tänavu septembri keskel enampakkumise korras müüki.

Eelmisel nädalal saatis Trelleborg Sigma AB esindaja Mikael Fryklund Eesti keskkonnaministrile kirja, milles palus enampakkumise peatada ja anda kõnealune maatükk ettevõttele rendile.
Eile seisis maa-ameti kodulehel teade, et seoses täiendavate asjaolude ilmnemisega on enampakkumine Kuressaares Pikk 62F asuva kinnistu müügiks tühistatud.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et septembri keskel käis linnavalitsuses ettevõtluse arendamise sihtasutuse ja Trelleborgi ühisdelegatsioon.
Koovi sõnul arutati kohtumisel ettevõtte huvi laiendada oma tegevust Kuressaares ja rajada 2007. aastal valminud tehasehoonele Pikal tänaval juurdeehitus. Juttu oli ka sellest, kuidas Kuressaare linn saaks Trelleborgi plaane toetada ning millised on siinsed võimalused töötajate leidmiseks ja ümberõppeks. “Kuressaare linn on väljendanud oma valmisolekut aidata Trelleborgi laienemisele igati kaasa,” kinnitas abilinnapea.

25. septembril jõudis Kuressaare linnavalitsusse Trelleborgi taotlus Pikk tänav 62E detailplaneeringu algatamiseks, mille linnavalitsus otsustas 29. septembril toimunud istungil ka rahuldada.
Detailplaneeringu sisuks on olemasoleva tootmishoone laiendamine.
Trelleborg Moulded Components Estonia tegevjuht Kalver Kirs teatas Oma Saarele, et Trelleborgi juhtkonna otsus on hoiduda laienemise kommenteerimisest kuni 19. oktoobrini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)