5. lasteaia ehituspraht sattus valesse kohta (3)

5. lasteaia ehituspraht sattus valesse kohta

SÕNUMIGA PRÜGI: Lapsevanematele mõeldud sõnumit võib nüüd lugeda Pikk tn 64B asuval eramaal, kuhu prügi ladestada tegelikult ei tohi.

Kuressaare linnavalitsus tegi ettekirjutuse osaühingule G24S, kes transportis 5. lasteaia lammutustöödelt toodud ehitusjäätmed Pikk 64B asuvale eramaale. Seadus lubab jäätmeid ära anda vaid jäätmekäitluskohas.

Esmalt plaanis allhanke korras lammutustöid tegev G24S (firma põhitegevus on tegelikult rahalaenamine ja võlgade sissenõudmine) puiduehitusjäätmed tasuta ära anda Kuressaare Soojusele.

Soojatootja pidas jäätmeid oma kateldele aga ebasobivaks, mistõttu otsiti suur plats, kus saab jäätmed laiali laotada ja neid eraldi sorteerida.
Ebaseaduslikult maha pandud jäätmetele sai linnavalitsuse järelevalveametnik jälile üsna kohe, sest vineeri, saepuruplaate ja aknaid vedanud kallurid äratasid tähelepanu.

“Süüdlane leiti praktiliselt kohe, õnne oli,” ütles Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri.
Saluri sõnul on antud asjas läbi viidud haldusmenetlus ja pärast kõigi asjaoludega tutvumist pidas linnavalitsus mõistlikuks anda firmale võimalus oma tegu heastada.

“Väärteomenetlust ei ole alustatud. Hetkel on oluline, et enne lume tulekut oleks plats korrastatud ja jäätmed vastavalt käideldud,” selgitas Saluri.
Tema sõnul peab jäätmete liikumise kontroll olema tagatud nii füüsiliselt kui ka dokumentaalselt. “Ei ole kellegi huvides, et need jäätmed viiakse kusagile metsa,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)