Vastukaja: “Muuseumid sõdivad reformi vastu” (2)

Oma Saar, 26.09.2009

Selgituseks kultuuriministeeriumi pressiteatele 21.09.2009 liitmuuseumi moodustamisest. Kultuuriministeerium väidab oma 21. septembri pressiteates:

Valitsuskomisjoni ja omavalitsusliitude koostöökogu delegatsiooni kultuuri- ja spordivaldkonna töörühm andis kooskõlastuse liitmuuseumi kavandamiseks maakonna muuseumide baasil.
Töörühma liikmete sõnul sellist punkti töörühma koosoleku päevakorras 17. septembril ei olnud.

Siim Sukles andis koosoleku lõpus informatsiooni ministeeriumis kavandatavast liitmuuseumi moodustamisest maakonnamuuseumide baasil, märkides seejuures, et 21. septembril kogunevad maakondade muuseumide juhid ja liitmuuseumi moodustamist hakatakse arutama koos. 

Seega ei vasta kultuuriministeeriumi väide, et omavalitsusliitude koostöökogu selle kava kooskõlastas, tõele.
Pärast selgituste küsimist ministeeriumist parandati pressiteadet. Kontrollides kodulehelt, selgus, et kooskõlastus on asendatud tekstiga “vastuväiteid ei esitanud”.

Komisjoni liikmete sõnul ei vasta ka see väide tõele, kuna sellist päevakorrapunkti 17. septembri koosolekul polnud, see oli vaid koosoleku lõpus lihtsalt suusõnalise infona.
Eesti Maaomavalitsuste Liit avaldab nördimust, et kultuuriministeerium on eksitanud avalikkust ja teinud avalduse, mis ei kajastu töörühma protokollis.

Kurmet Müürsepp
EMOL-i esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)