Ööklubi Diva naabrid pidutsejatega püstihädas (5)

Kuressaare Uue tänava elanikud on juba aastaid olnud hädas kultuurikeskuse parklas pidutsejatega ning pöördusid nüüd viimases hädas abi saamiseks Kuressaare linnavalitsuse poole.

“Kui Ida-Niidu rahvas protestis selle pärast, et kaks lennukit päevasel ajal üle lennates nende rahu häirivad, siis meie olukord on sellega võrreldes ikka hoopis hullem,” ütles Uue tänava elanike eestkõneleja Mihkel Lutsenko Oma Saarele, lisades, et vahel ei saa inimesed nädalavahetusel öösiti üldse magada.

“Me ei saa magada, kui ööklubid jahvatavad varajaste hommikutundideni ja platsi peal käib möll,” lausus Lutsenko, kelle sõnul on tegemist vana probleemiga, mille nad kaks aastat tagasi tõstatasid ka linnavolikogus.
Uue tänava elanike sõnul häirib neid küll ka lähedal asuvates ööklubides mängiv muusika, kuid hoopis suurem probleem on see, et osa pidutsejaid eelistab viina võtta parklas seisvates autodes, keerates seejuures muusika nii valjuks kui võimalik. “See on seotud ööklubide lahtiolekuaegadega,” nentis Lutsenko, lisades, et suvel käib trall parklas viiel õhtul nädalas, praegu aga kolmel õhtul nädalas. Kui baarid-klubid on kinni, valitseb ka parklas rahu ja vaikus.

Lisaks häiritud öörahule on Uue tänava elanikele hommikul avanenud väga värvikaid pilte – kõikjal vedelevad tühjad pudelid ja toidupakendid.
“Me oleme juba tüdinud sinna helistamast,” vastas Lutsenko küsimusele, kas korrakaitsjaid on probleemist teavitatud. Mehe sõnul ei saa politsei ju alati oma töökohustuste tõttu kohe parklasse tulla ning selleks ajaks, kui patrull kohale jõuab, võib lärmav seltskond juba kadunud olla.
Ka parklast väljasõitmised käivad ikka täispööretel ja kurvidel pidurdamistega ning öövaikuses kostab see kõik hoopis valjemalt kui tavaliikluses.

Mihkel Lutsenko sõnul on praegu “hooaeg” küll juba lõppemas, aga seega on just õige aeg hakata mõtlema tuleviku peale.
Abilinnapea Kalle Koov ütles eile, et Kuressaare linnavalitsus on oma nõupidamisel seda probleemi arutanud ja on võtmas ka konkreetsemaid meetmeid, et olukorrale lahendusi leida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)