Takkise “Püha Sõda” pani keskfraktsiooni ministrilt aru pärima (13)

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas haridusminister Tõnis Lukasele arupärimise, et saada ministrilt selgitusi Kuressaare gümnaasiumi Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluva direktori parteitööle koolis.

25. septembril saatis Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis, kes samal ajal peab ka linnavolikogu esimehe ametit ning on kohalike omavalitsuste valimistel Isamaa ja Res Publica Liidu esinumber, oma kolleegidele koolis laiali kirja, milles teatab “Püha Sõja” algatamisest poliitiliste oponentide vastu, kes kasutavat alatuid ja kaabaklikke võtteid, seisis Keskerakonna pressiteates.
“Juttu on inimestest, kes tahtvat võimule saada või seal püsida,” märkis Keskerakonna fraktsiooni liige Aadu Must.

Seoses eeltooduga soovib keskerakonna fraktsioon ministrilt vastuseid arupärimises esitatud järgmistele küsimustele: kas sellise kirja saatmine koolijuhi poolt hallatava asutuse juhina on kooskõlas eetikakoodeksiga; kas eelpool nimetatud kirja saatmiseks Kuressaare gümnaasiumi direktori poolt on tulnud mingeid suuniseid haridusministeeriumi poolt; ega Kuresaare gümnaasiumi direktorile ja linnavolikogu esimehele ei ole äkki pandud liiga suurt ja ülejõukäivat kohustuste koormat; millisest kaabakerakonnast, kelle vastu ta kuulutas välja “Püha Sõja”, kirjutab koolijuht oma kirjas kolleegidele?

Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsioonibüroost öeldi Oma Saarele eile, et Tõnis Lukasel on aega arupärimistele vastata üks kuu ning ilmselt seda minister ka teeb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)