Muhu mustrilised pesulõksud said preemia (1)

Muhu mustrilised pesulõksud said preemia

 

Eesti muuseumide festivalil Narvas kuulutati välja esimesed EMMA ehk muuseumimeene konkursi võidutööd. Üks preemia tuli ka Saare maakonda – Muhu muuseumile “siilikutriibuliste” pesulõksude eest.

Ettevõtmise üks korraldajaist Mariann Raisma ütles Oma Saarele, et Muhu pesulõksud paistsid teiste hulgast välja just oma kujunduse ja Muhu mustri uudse kasutamisega.
Muhu “siilikutriibuliste” pesulõksude autor on Muhu muuseumipoes töötav Mai Meriste, kelle sõnul lähevad tema maalitud pesulõksud turistidele hästi kaubaks ja tekitavad muuseumipoes elevust.

“Kui tavaliselt ostetakse neid ühekaupa, kas siis kohvipaki sulgemiseks või ehteks, siis näiteks jaapanlased võtsid kohe paarkümmend, võib-olla ka pesu kuivatamiseks,” rääkis Meriste, kes oma sõnul pidas kaunist pesulõksu disainides kõige enam silmas pesulõksu ehtefunktsiooni. “Mõtlesin, et selle võiks panna näiteks kuuerevääri külge,” sõnas ta.
Mai Meriste on kunstiinstituudis lõpetanud moe-eriala ning tema lõputöö oli Muhu ja Setu rahvarõivaste ainetel. Tartumaalt pärit naine on kaks aastat elanud Orissaares, saarele kolis ta mehelemineku tõttu.

Muuseumimeene konkursile esitasid 33 muuseumi ligi 70 meenet. Peapreemiaid anti välja kaks: Eesti tervishoiumuuseumile seljapesuharja ja Eesti maanteemuuseumile hääletajakinda eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 125 korda, sh täna 1)