Kodanik lubab Orissaare valla kohtuse kaevata (2)

Orissaare vallas Tumala külas Saare kinnistut omav Leeni Simm saatis volikogu revisjonikomisjonile kirja, milles nõuab planeeringutega tegeleva vallametniku tagasiastumist ja lubab Orissaare valla kohtusse kaevata.

Simmis tekitab pahameelt naaberkinnistu ehk Mõisa maaüksuse kohta algatatud detailplaneering ja väidetavalt paigast nihutatud piirikivid.
Pärast üle-eelmisel nädalal toimunud Mõisa detailplaneeringu avalikku tutvustust saatis naaberkinnistu omanik Leeni Simm Orissaare vallavolikogu revisjonikomisjonile kirja.
Ta väidab selles, et valla planeeringute ja maakorralduse peaspetsialist Tiit Põld ei ole ametnikuna jäänud neutraalseks ning on asunud Mõisa kinnistu omanike poolele.

“Tiit Põllu käitumine Saare kinnistu suhtes on korruptsiooniohtlik ja mina omalt poolt nõuan tema tagasiastumist ametist,” kirjutab Simm.
Tiit Põld kinnitas Oma Saarele, et kõik esitatud kahtlustused ja süüdistused on alusetud.
Leeni Simm teatas revisjonikomisjonile, et saadab oma kirja edasi ka õiguskantslerile. Samuti lubas ta juhul, kui vales kohas olevate piirikivide asjus kokkuleppele ei jõuta ja detailplaneering praegusel kujul kinnitatakse, pöörduda kohtusse.

“Vaidlustan piiri Mõisa kinnistuga, pöördun valla vastu hagiga kohtusse ja ei näe samal ajal võimalust Mõisa detailplaneeringut kinnitada,” seisab Orissaare vallale saadetud kirjas.
Tiit Põld ütles, et Mõisa detailplaneering on algatatud ja praegu otsitakse kõiki osapooli rahuldavaid lahendusi. Põllu sõnul võib nimetatud planeeringu menetlemine võtta mõnevõrra rohkem aega ja energiat kui mõni teine detailplaneering.

Ta lisas, et suure tõenäosusega pidurdavad protsessi ka kohtuvaidlused, mida Leeni Simm lubab. “Aga kahtlemata on kõigil inimestel lausa kohustus oma huvide eest seista,” sõnas vallaametnik.
Varasemalt on Leeni Simm piirivaidluse küsimuses pöördunud ka politsei poole. Politsei omakorda edastas materjalid järelevalve tegemiseks maavalitsusele, kes teatas septembri alguses, et Mõisa ja Saare katastriüksused on moodustatud nõuetekohaselt ning kinnistute piire saab muuta vaid naabrite notariaalsete kokkulepete alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)