Koslepi suurima saagi püüdis saarlane Sõrm (4)

Koslepi suurima saagi püüdis saarlane Sõrm

 

Sellekordse Koslepi* suurim kala – haug kaaluga 5,8 kilogrammi on landitud Kuressaare linna külje alt. Püüdjaks saarlaste esindaja Arvo Sõrm, kelle kotti mahtus sedakorda lisaks ka veel üks 4,9 kilone isend ning lõpptulemusena tüse punktisaak saare meeste üldvõidu kindlustamiseks.

Laupäeval Muhust kuni Nasva sadamani toimunud võistlusel, järjekorras viiendal, oli rekordarv osalejaid: aluseid 21 ja osalejaid 49. Võitsid saarlased skooriga 57 : 43, kokku on üldseis seega 4,5 : 0,5 saarlaste kasuks.

“Püügiolud olid sedakorda ideaalilähedased, kuid kala võtmine kehva. See väljendus ka lõpptulemuses, kus üle kiloseid hauge (väiksemad kuuluvad sellel üritusel vette tagasilaskmisele) saadi 51 ehk praktiliselt üks kala osaleja kohta. Saarlaste üldvõidu tagas ühtlasem esinemine, kohalikest said “käe valgeks” 2/3, mandrimeestest iga teine, mis on viimaste jaoks lohutuseks siiski ilmne progress,” ütles korralduskomitee liige Aivar Sõrm.

* Koslep ehk osapoolte kange kihk teisele poolele kõva saun kütta on saarlaste ja mandrimeeste haugipüüdmise võistlus, mida korraldatakse kaks korda aastas, kevadel ja sügisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)