Ka seksitööstuse jaoks on saabunud rasked ajad (4)

Ka seksitööstuse jaoks on saabunud rasked ajad

PAREMATE AEGADE OOTEL: Asjatundjate väitel on maailmas möllav masu vähendanud seksitööstuse sissetulekuid mullusega võrreldes enam kui 35% võrra.

Ameerika mõjukas ajakiri Time kirjutab, et masu tingimustes on kogu maailmas saabunud rasked ajad ka seksitööstuse jaoks. Viidates usaldusväärsetele allikatele, teab väljaanne väita, et Tai kuningriigis – maailma seksiturismi üks suuremaid keskusi – pidavat kõnealuse majandusharu sissetulek olema kahanenud mullusega võrreldes umbes 35% võrra.

“Veel hiljuti teenisin ma 8000 baati (u 2520 krooni) nädalas, nüüd on teenistus aga kahanenud 6000 baadi (u 1890 krooni) peale,” kurtis ajakirja korrespondendile 25-aastane striptiisitar Goy, kes töötab ühes Patpongi (tegemist on Bangkoki tuntud punaste laternate kvartaliga) baaris. “Näiteks praegu pole mul kliente olnud juba viis ööd ning juba see on edu, kui keegi mind õhtu jooksul kas või pitsikesega kostitab.”

“Need kliendid, kes meid siin varem kaks või kolm korda nädalas külastasid, piirduvad nüüd vaid ühe korraga nädalas,” toetas oma Tai kolleegi sõnu Anke Christiansen Saksamaalt, kes on tuntud bordelli Hamburg Geizhaus üks asutajatest. Tema sõnul on bordelli klientide arv viimase poole aasta jooksul kukkunud enam kui viiendiku võrra.

Tšehhi prostituutidega tegelevate heategevusorganisatsioonide andmetel on Prahas ja selle lähirajoonides viimase aasta jooksul suletud ligi pooled lõbumajad, ülejäänud aga on kas oma töötajaskonda koondanud või siis läinud üle osalisele tööajale. Sama pilt, jätkab ajakiri Time, avanevat ka Ameerika Ühendriikide erinevates osariikides.

Soodustused eakatele ja pensionäridele

Samas rõhutab väljaanne aga, et nii kergesti maailma vanim elukutse raskuste ees siiski ei taandu. Time’i väitel on seksi müüvad ettevõtted üle kogu maailma püüdnud muutunud oludega kohaneda. Nimelt pakuvad bordellid ja seksisaunad oma alalistele klientidele mitmesuguseid boonuseid – tasuta busse, hinnasoodustusi eakatele ja pensionäridele ning neile, kes lunastavad terve päeva pileti.

“Võtame näiteks asutuse nimega Yes Sir! Hannoveris. Seal võib 111 dollari eest (u 1175 krooni) nautida tunni aja jooksul seksi nii palju, kui hing ihkab (või õigemini nii kaua, kui tervis vastu peab – toim),” märgib Time’is ilmunud kirjutise autor. Berliini lustiasutuses Pussy Club on tingimused aga veelgi kasulikumad: vaid 98 dollari eest (u 1037 krooni) võib kuue tunni jooksul tegeleda seksiga ilma igasuguste piiranguteta, samas saab veel külastada solaariumi ja sauna ning pauside ajal kinnitada keha Rootsi lauas.

Siiski leidub ka erandeid

Kuid mitte kõik lustiasutused ei vaja äri stimuleerimiseks kavalusi. Nii näiteks märkis hollandlane Jan Bik Ameerika ajakirjale antud usutluses, et tema omandis olevat üheksat bordelli pole rahanduskriis kahjustanud.
Põhjus seisnevat selles, et tema lõbuasutused on oma sihtgrupiks alati pidanud nn keskpärast meest, kelle jaoks kehtib juba aastaid üks ja see sama taks – pool tundi naisega maksab vaid 42 dollarit (u 445 krooni).

Ja kuigi paljud endised kliendid on kadunud, on juurde tulnud need, kes majanduslikult headel aegadel eelkõige “kalleid ja eksklusiivseid lustiasutusi külastasid,” selgitas hollandlasest seksitööstur oma äri õitsengu saladusi.

Nõrk valuuta, tugev teenus

Lisaks on mõnes piirkonnas seksitööstusele kasuks tulnud rahvusvaluuta kursi järsk kukkumine või isegi selle devalveerimine. Just viimast meetodit – devalveerimist – on valitsused üsna sageli kasutanud, et kaitsta siseturgu ja tõsta oma ettevõtjate (sh ka seksitöösturite) konkurentsivõimet maailmaturul.

Näitena võiks tuua Ukraina, kus rahvusvaluuta grivna on viimase aasta jooksul kukkunud märkimisväärselt. Seepärast ongi sealsed õiguskaitseorganid prognoosinud, et juba 2009. aastal võivad seksitööstuse sissetulekud kahekordistuda, ulatudes aasta lõpuks 1,5 miljardi dollarini.

Vastupidine on olukord aga Tais, kus valitsus on rahvusvaluuta kurssi miskipärast kunstlikult kõrgel hoidnud. See muudab aga välismaalaste jaoks teenuse kalliks. “Meil jääb vaid palvetada, et valitsus kriisi tingimustes mõistlikumalt käituks,” lausus ajakirjale Time Bangkokis asuva lustiasutuse Babylon Sauna, Bed&Breakfast mänedžer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)