Ugandi leidis Suuropi vrakilt miine

Teises maailmasõjas Väinamerel põhja läinud miiniveeskaja vrakki kontrollinud miinijahtija Ugandi leidis vrakilt miine, mis ei kujuta ohtu laevaliiklusele.

Miinijahtija Ugandi kontrollis neljapäeval ja reedel Suures väinas 1941. aastal põhja läinud miinivees-kaja Suurop vrakki, ütles kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülem vanemleitnant Ingrid Mühling.

Virtsu-Kuivastu laevatee lähistel asuvalt Suuropi vrakilt leiti miine, kuid nende arv vajab täpsustamist ja leitu täiendavaid uuringuid.
Mühling kinnitas, et miinid ei kujuta laevaliiklusele otsest ohtu.
“Miinid kujutavad ohtu kõigele inimtegevusega seonduvale merepõhjas ja võivad ohtlikuks muutuda keskkonnatingimuste nagu hoovuste ja põhjasetete liikumise muutudes,” ütles Mühling.

Ta lisas, et veeteede amet on andnud välja navigatsioonihoiatuse.
Eesti tuntuim allveearheoloog Vello Mäss ütles nädala algul Oma Saares, et Virtsu-Kuivastu vahel liiklevad praamid sõidavad aegajalt üle Teise maailmasõja ajal põhja vajunud miinilaeva ja selle laadungi.

Tegemist on miiniveeskajaga Suurop, mis lendas 1941. aasta 11. augustil miinilaadungiga õhku ja uppus peaaegu praeguse laevatee all. Mässi sõnul on laev rängalt purustatud ja selle tükke lebab vrakist kümnete meetrite kauguselgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)