Noor naine eelistab võõrutusravile vanglat (3)

Eile seisis Kuressaares kohtu ees 21-aastane naine, kes nõustus alkoholist hoidumiseks kaheksaks kuuks vanglasse minema, kuna ei suutnud täita talle kohtus mõistetud kohustusi.

“Ma ei näe sellel mõtet,” vastas kohtualune küsimuse peale, kas ta oleks nõus läbima veel kord võõrutusravi. Samas kinnitas ta, et mõistab talle kohtu poolt pandud kohustuse rikkumise tagajärgi. Sellest hoolimata ei suuda ta alkoholist loobuda ning on saanud ka politseilt trahvi purjuspäi teel tuigerdamise eest.

Kohtualusele mõisteti toiduainete ja alkoholivarguste eest 2007. aasta detsembris kaheksa kuu pikkune vangistus tingimisi kaheaastase katseajaga.
Selle otsusega pandi talle ka kohustus leida töökoht või võtta end tööbüroos arvele ning loobuda alkoholitarvitamisest. Naine ei täitnud aga kumbagi kohustust.

Tänavu märtsis tegi tema kriminaalhooldaja kohtule erakorralise ettekande, milles märkis, et süüalune ei ole võimeline alkoholist loobuma.
Märtsis kohustaski kohus süüaluse enda kirjalikul nõusolekul teda läbima alkoholitarvitamisest loobumiseks võõrutusravi ja osalema sotsiaalprogrammis “Eluviisitreening”.

Mõlemad jättis noor naine aga pooleli ning kriminaalhooldaja palus pöörata naisele määratud karistus täitmisele. Sama nõudis ka prokurör.
Kaitsja palus küll kaaluda võimalust saata sõltuvusprobleemiga kohtualune pigem ravile, kuid sundkorras ravile saata ei saa ning kohtualune ise võõrutusravil mõtet ei näe. Seega eelistab ta kaheksa kuud vangistuses veeta. Mida kohus otsustab, selgub nädala pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)