Loomade üle kontrolli kaotanud Olena Vool võib neist ilma jääda (53)

Loomade üle kontrolli kaotanud Olena Vool võib neist ilma jääda

ULA PEAL: Olena Voolu andmetel on Auriga ümbruses praegu ula peal kaks sokku, keda perenaine aga enam koju tooma ei kipu. “Mul ei ole neid mõtet ära tuua, sest homme on nad seal jälle tagasi,” rääkis Vool.

Paar aastat tagasi loomaaia asutamise plaaniga tuntuks saanud Olena Vool võib oma hoolealustest ilma jääda, kuna osa loomi on väljunud perenaise kontrolli alt ja liigub järelevalveta avalikes kohades.

“Kui loomaomanik ei suuda ise oma loomade eest vastutada, siis neid loomi tal kauaks ei ole,” ütles Oma Saarele Kaarma abivallavanem Kairi Niit, kelle palvel tuleb Olena Voolu lageda taeva all olevate koduloomade probleemiga tutvuma veterinaar- ja toiduameti loomakaitse-spetsialist.
“Kui inimene on endale loomad soetanud, siis sellega kaasneb ka mingi vastutus. Eesti vabariigis ei ole sellist seadust, mis kohustab inimest looma pidama,” sõnas Kairi Niit.

Juba nädalajagu liiguvad MTÜ Olena Loomapark sokud ringi Auriga kaubanduskeskuse ümbruses, kus nad segavad liiklust ja jätavad maha sõnnikut. Loomad tulevad Auriga juurde nelja kilomeetrit kauguselt Muratsist, kus on rajamisel nn loomade taastuskeskus.

MTÜ Olena Loomapark eestvedaja Olena Vool rääkis, et probleem ringihulkuvate sokkudega ei lõppe enne, kui praegu lageda taeva all viibivatele loomadele ehitatakse soojustatud hooned ja tarandikud.
Praegu elab Muratsis ligemale sada mitmesugust looma, kellele katusealuse ja tarandike ehitamiseks on Olena Vool kohalikus ajalehes kutsunud inimesi abi andma.

Seni pole vajalikku raha – suurusjärgus üle 100 000 krooni – veel laekunud. Samuti taotleb ta Kaarma vallalt ehitusluba.
Olena Voolu sõnul on ta loomade keelest aru saanud, et Auriga ümbruses patseerimise näol on tegemist protestiaktsiooniga. Protest kestab niikaua, kuni inimesed on ühiste jõududega ehitanud loomadele hooned, kus talvituda.

Esialgu pole peale sokkude rohkem loomi Auriga ette protestima tulnud, kuid välistada seda ei saa.
“Kui see asi ära ei lahene, siis ma usun, et ka hobused tulevad linna ja lehm võib-olla,” pakkus Olena Vool.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)