Prügi läkitati taas üle väina (4)

Päevi tagasi prügiautost parvlaevale pudenenud vaglad olid vedajate sõnul porikärbse vastsed, mis sattusid sinna lekkivast konteinerist. Prügivedu mandrile jätkus eile.

Väinamere Liinide juht Urmas Treiel ütles, et pärast prügivedajate esindajatega kohtumist on nüüd taas prügi mandrile viidud, kuid ei saa öelda, et prügivedu on taastatud. “Me testime praegu, vaatame ja jälgime,” lausus Treiel.
Eile veeti prügi mandrile parvlaeval Harilaid, mis vedas ka ohtlikke veoseid. “Reisijaid ja toitlustamist seal ei ole,” kinnitas Treiel.
OÜ Prügimees juhi Riivo Asuja sõnul on putukate praamile pudenemise põhjused mitte prügi käitlejas, vaid neile tarnitud konteinerites, mis vajavad täiustamist.

“Masinaid pestakse nii minnes kui ka tulles, siinpool ja sealpool,” ütles Asuja. “Siin ei saa muud teha, kui konteinerid peab õigeks saama.”
OÜ Saaremaa Prügila juht Mihkel Paljak tunnistas, et putukate pudenemine prügiveoautodest oli tema sõnul üllatuseks kõigile. “Ütleme nii, et juurutamisraskused,” sõnas ta.

Paljak selgitas, et konteineritest ei pudene prügi, vaid seal on mingil määral tilkumise probleem. Prügi küll nõrutatakse ja pressitakse, aga küsimus on tema sõnul tihendites. Osa konteinereid on alles tegemisel ning tootjad on lubanud teha need teistmoodi. Samuti on konteinerite tootjal Paljaku sõnul kohustus juba valmis konteinerid garantiikorras sellisteks teha, et need ei tilguks.

Praamidega prügi mandrile vedu katkestati mõned päevad tagasi juba teist korda. Esimesel korral põhjustas kümneks päevaks prügikoormate veo katkestamise asjaolu, et neist jäid praamile maha prussakad. Nende elukatega jäätmekäitleja kinnitusel enam probleemi olla ei tohiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)