Lihtne küsimus (3)

Kevadel otsustas linn elektrit kokku hoida ja vähendas põlevate tänavavalgustite arvu. Nüüd on käes sügis ning linnakodanikud on teadmatuses, kas lambid on rikkis või on endiselt tegemist kokkuhoiuga. Kas Kuressaare linna eesmärk on hoida raha kokku või tagada pimedas liikuvate inimeste turvalisus?

Vastab abilinnapea Urmas Sepp:

Saaremaa valged ööd võimaldasid tõesti tänavavalgustuse pealt säästa. Olulisem põhjus kulude kokkuhoiuks oli kevadel vastuvõetud negatiivne lisaeelarve, mis nägi ette kokkuhoidu kõikides linna valdkondades. Tänavavalgustus ei ole erand.

Inimeste turvalisus ja ohutu liikumine linnas on tähtis ning ühtki tänavat täielikult pimedaks ei tehta. Küll otsitakse praegu võimalikke optimeerimise kohti, lülitades valgusteid sisse vastavalt üle ühe või kahe lambi. Lähemas tulevikus peaks tänavavalgustuse osas kokkuhoidu andma ka valgustite järkjärguline väljavahetamine säästlikumate vastu.

Kuressaarel on olemas meiliaadress linn@kuressaare.ee , kuhu palume linlastel oma konkreetse küsimusega pöörduda. Helistada võib ka linnapea abi telefonil 45 50 530.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)