Andmekaitse loobus Kuressaare noomimisest (2)

Andmekaitse inspektsioon lõpetas linnale ettekirjutust tegemata menetluse Kuressaare veebikaamera suhtes, mille abil oli võimalik lähimajade akendesse suumida ja inimesi üksikasjalikult jälgida.

Andmekaitse inspektsiooni (AKI) avalike suhete nõunik Elsa Neeme ütles Oma Saarele, et AKI edastas linnavalitsusele järelepärimise ja palus selgitust, mis eesmärgil on veebikaamera paigaldatud ja kuidas tagatakse selle kasutamisel inimeste eraelu puutumatus.
Linnavalitsus vastas, et kaamera paigaldamise eesmärk oli portaali www.ilm.ee ühisprojektina pakkuda võimalust jälgida reaalajas Kuressaare ilma.

2006. aastal paigaldati kaamera Kuressaare kõrgeima hoone, veetornelamu katusele, et oleks võimalik jälgida Kuressaare panoraamvaadet.
Eraldi programmeeriti tähelepanuväärsemate turismiobjektide eelfookused. Linnavalitsuse teatel loodeti eraelu puutumatus tagada edastatava pildi madala resolutsiooniga.

Viimase aasta jooksul vähendati kaamera resolutsiooni mitmel korral, et vältida inimeste tuvastamist veebikaamera vahendusel.
Septembri alguses tegi inspektsioon Kuressaare linnavalitsusele ettepaneku muuta veebikaamera seadeid selliselt, et veebikaamera kaudu ei oleks võimalik üksikisikuid otseselt ja kaudselt tuvastada.

“Menetluse lõppeesmärk saavutati ettepaneku tegemise järgselt ja linnavalitsus teavitas veebikaamera tehniliste võimaluste ümberseadistamisest,” selgitas Neeme. “Seega langes ära vajadus menetluse jätkamiseks ja ettekirjutuse tegemiseks.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)