Kihelkonna pani vurama tasuta bussi (41)

Kihelkonna pani vurama tasuta bussi

HÄDA BUSSILIIKLUSE PÄRAST: Veerel toimunud kohtumisel kohalike inimestega pidi Jüri Saar käsi laiutama ja tõdema, et maavalitsuse pealesunnitud kärped võtavad neilt bussiühenduse. Nüüd leidis vald võimaluse käima panna bussi, kus piletiraha ei küsita.

1. septembrist saavad Kihelkonna valla kaugemate külade elanikud sõita bussiga tasuta vallakeskusse ja tagasi koju.

Internetikommentaatorid peavad seda alanud valimisvõitluse osaks, kuid Kihelkonna vallavanema Jüri Saare kinnitusel on tegemist õpilasliini arvelt vabanenud raha kasutamisega kohalike inimeste liikumisvajaduste rahuldamiseks.
Saar rääkis Oma Saarele, et pärast eelmisel aastal tehtud otsust, millega maavalitsus võttis käigust ära Veere bussi, tuli vallal laste koolijõudmiseks sõitma panna õpilasliin.

Sellel suvel muudeti maakondlikku bussiliinide võrku taas ja nüüd saavad õpilased kooli jälle liinibussiga ning vajadus õpilasliini järele kadus.
“Kuna bussiühendus Kihelkonna ja mõningate vallas asuvate külade vahel puudub või on väga kehv, siis tuli vallavalitsus vastu inimeste soovidele ja ettepanekutele ning pani alates 1. septembrist reedeti käiku vallasisesed bussiliinid,” selgitas Jüri Saar.

Ta lisas, et selleks kasutatakse algselt õpilasliini käigushoidmiseks mõeldud raha ja seetõttu saavadki valla elanikud bussiga tasuta sõita.
“See on Kihelkonna regionaalpoliitika,” ütles vallavanem. “Kui me saame kaugemate külade inimesi praegustel rasketel aegadel korra nädalas tasuta valla keskusesse sõidutada, siis miks mitte seda teha.”
Jüri Saar juhtis tähelepanu sellele, et otsust ei teinud volikogu liikmed, kes valimisvõitlusse sööstavad, vaid vallavalitsus, mille liikmetest keegi Kihelkonna vallas ei kandideeri.

Igal reedehommikul korjab 10-kohaline buss peale Pidula, Üru ja Karujärve kandis elavad inimesed ning sõidutab nad Kihelkonnale poodi ja arsti juurde.
Lõuna paiku saavad inimesed bussiga koju tagasi. Reede lõunal sõidab buss Kihelkonnalt ka Veerele, et hommikuse liinibussiga vallakeskusse tulnud inimesed ei peaks koju jõudmiseks õhtuni ootama.

Jüri Saare sõnul on inimesed uute bussiliinidega väga rahul ja on käinud ka vallavalitsuses tänu avaldamas. 1. septembrist aasta lõpuni on Kihelkonna vallal vedajaga leping olemas ja kaugemate külade elanikud saavad sõita tasuta. Saar avaldas lootust, et valla bussiliinid jätkavad ka järgmisel aastal. “Eks paistab, milliseks uue aasta eelarve kujuneb. Inimesed on öelnud, et nad on nõus ka pileti ostma, põhiline, et buss sõidaks,” lisas vallavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)