12-aastane poiss osales 11 kuriteos (7)

Pärnu maakohtu Kuressaare kohus otsustas anda veel ühe võimaluse 12-aastasele poisile, kes on osalenud kokku üheteistkümnes kuriteos, ning ei rahuldanud maakonna alaealiste komisjoni taotlust saata poiss Tapa erikooli.

Politsei on alates märtsist esitanud alaealiste komisjonile kokku kuus taotlust 12-aastase poisi suhtes mõjutusvahendi kohaldamiseks. Ühel korral määras komisjon poisile 10 tundi üldkasulikku tööd, mis on seni tegemata. Kokku on poiss osalenud 11 kuriteos ning kuritöödega tekitatud kahju ulatub kümnetesse tuhandetesse kroonidesse.

Poiss ise ütles kohtule, et on saanud aru oma valest käitumisest ning soovib ennast parandada ja pahategudest edaspidi hoiduda.
Kohus on seisukohal, et mitte igasugune alaealise poolt väärteo või kuriteo toimepanemise fakt ei ole piisav alus alaealise suunamiseks kasvatuse eritingimusi vajavate õpilaste kooli. Pealegi peab säärasesse kooli suunamine olema vajalik alaealise kasvatuslikuks järelevalveks, mitte ainult karistuseks õigusrikkumiste eest.

Alaealise vanemad kinnitasid kohtus, et nad usuvad, et poeg muudab oma käitumist positiivses suunas, ja vanemate sõnul on poiss oma käitumist juba parandanudki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)