Nael: POMMUUDIS – piiskopilinnus müüki ei lähe! (6)

Reedene Saare maakonna päevaleht EmEm avaldas uudise, kus konstateeriti fakti, et endine Edu pood müüki siiski ei lähe. Eriliseks teeb loo majaomaniku kommentaar, et müügist pole kunagi räägitudki. Naela toimetus peab kurbusega tõdema ja konkurendile au andma, et viimased suutsid sisuka uudise avaldada enne Naela kinnisvara- ja sakraaltoimetust. Siinkohal on Naelale avaldatud antud teemal uut informatsiooni.

Nimelt on andmeid, et müüki ei panda ka Kuressaare piiskopilinnust, Kuressaare raekoda, Torgu vallavalitsuse hoonet, Ferrumit, Auriga keskust, turul asuvaid käimlaid, Kuressaare linnavalitsuse hoonet, Kuressaare haiglat, Ranna kauplust, Loode tammiku linnuvaatlustorni, Komandandi 1 asuvat hoonet, Saaremaa kaubamaja, Sääre tuletorni, Maasilinna, Kuressaare gümnaasiumi hoonet, Aste staadioni, Saaremaa Sadamat ning veel mitmeid hooneid ja objekte.

Naela toimetus helistas kõikide eelpool nimetatud hoonete omanikele ning küsis, kas müügikuulutus on juba väljas, kuid kõik kinnitasid üksmeelselt, et sellist plaani pole kunagi olnud.
Ainus väike probleem oli olnud piiskopilinnusega, kuna välja olid ilmunud hertsog Magnuse sugulased, kes nõudsid lossi tagastamist. Siiski saadi kaubale ning vanema erikäskkirjaga anti neile 0,5 hektarit asendusmaad Linnusita saarel.

Tuntud kinnisvaraekspert, aknapesija ja viieteistkordne Eesti meister “Linnade põletamises” professor Kosmos ütles kommentaariks, et tegelikult võiks kõik need hooned siiski maha müüa. “Paljud nendest majadest seisavad juba tühjalt või jäävad varsti tühjaks,” kinnitas Kosmos, kuna palju tegusaid inimesi on lahkumas paremaid palasid otsima.

“Eriti kahju on mul Eila Maalest,” tõstis professor esile kuulsa affi-uurija ja noorpoliitiku viimatist pressiteadet, kus öeldakse, et senisest tööst on siiber ja kopp ees ning ta üritab keskenduda uutele liikidele. Samuti märkis Kosmos, et kui maavalitsuses koondamine samas vaimus jätkub, siis ei jää peale vanema kedagi seda siseministeeriumi osakonda juhtima. “Kui ta (vanem) ei paiguta muidugi kõiki kaitse alla võetud giide maavalitsuse hoonesse,” arutles Kosmos.

Hetkel maakonna kuumim kinnisvaraobjekt olevat siiski Saare mõis, mille kuivati eest pakutakse ulmelist hinda, kuid omanik müüma ei soostu. Nimelt olevat seal olnud kunagi kirik ning nüüd on kirikupidudega kuulsaks saanud omanik A. Saaguvalgus juba öelnud, et Saare mõisast saab edaspidi kuumim peopaik Eestis. “Igasugused Tiivad, Privileegid ja Pommiaugud võivad endale koti pähe tõmmata ja ennast sulgema asuda,” märkis Saaguvalgus. Avapeole olevat juba kutsutud kogu maa koorekiht eesotsas T. Kasanova ja Tiidu Survega.

Naela toimetus saatis toimuva kommentaari tarbeks e-posti kirja ka ülemistele korrustele, kuid selgesõnalist vastust tulnud ei ole. Siiski väärib äramärkimist fakt, et kaks minutit pärast kirja saatmist kostis kusagilt kõva müristamist.

Viimasel hetkel enne artikli trükkiminekut saime uut informatsiooni. Kõike värskemate andmete kohaselt ei lähe müüki ka Orissaare kauplus, Koguva muuseum, Salme koolimaja ja sealne muinaslaeva auk, Põduste jõgi ja Panga pank. Samuti jäävad müümata Angla tuulikud ja Kaali kraater.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)