Maavalitsus sunnitud jälle töötajaid koondama (2)

Saare maavalitsuse raamatupidamistalituses töötab praegu kolm inimest. Maavanem Toomas Kasemaa ei välista uusi koondamisi juhul, kui Saare maavalitsuse taotlust ei rahuldata ja kavandatavat raamatupidamisarvestuse üksust Kuressaarde ei tule.

Teisipäeval siseministeeriumis toimunud nõupidamisel otsustati maavalitsuste seniste raamatupidamistalituste asemel luua kõiki maavalitsusi ühendav raamatupidamisüksus asukohaga Viljandis.
Läinud esmaspäeval esitas Saare maavalitsus siseministeeriumile taotluse luua uus maavalitsuste raamatupidamisüksus Kuressaarde.
Toomas Kasemaa allkirjastatud taotluses on loetletud rida eeliseid, miks uus institutsioon peaks tegutsema just Kuressaares.

Siseministeeriumi avalike ja välissuhete osakonna juhataja Anne-Maarja Olei vastas Oma Saare järelepärimisele, et peale Saare maavalitsuse esitasid analoogilise taotluse ka Järva, Jõgeva, Lääne ja Viljandi maavalitsus.
Olei sõnul võeti asukohakandidaatide analüüsimisel aluseks järgmised kriteeriumid: projektijuhtimise lihtsus, maavalitsuste poolne tehniline tugi ja võimalus leida antud asukohas loodavale üksusele võimekas juht, ligipääsetavus ja transpordiühendused, tööd otsivate raamatupidajate arv antud maakonnas jmt.

“Raamatupidamise ja personaliarvestuse konsolideerimine tähendab seda, et töö tehakse ära tsentraalselt ja väiksemate kuludega,” ütles regionaalminister Siim Kiisler.
Küsimusele, kas maavalitsuste raamatupidamise tsentraliseerimine toob endaga kaasa ka koondamisi, vastas minister: “Kokkuhoiuvajadus toob paratamatult kaasa kulude kärpimise ka personalikulude osas.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)