Välisajakirjanike huvi Saaremaa vastu püsib

Välisajakirjanike huvi Saaremaa vastu püsib

REKLAAM SAAREMAALE: Koos Villi Pihliga (paremal) poseeriv Hollandi fotograaf Harry Otto pildistas hiljaaegu Euroopa keskpunkti Kärla vallas Mõnnustes.

Saaremaa ja Muhu tutvustamiseks ning maakonda külastavate turistide arvu suurendamiseks korraldatakse igal aastal välisriikide ajakirjanikele mõeldud pressireise. Tänavu on Saaremaal käinud ajakirjanike grupid Venemaalt, Rootsist ja Itaaliast, samuti on sel aastal toimunud tootetutvustusreisid Ukraina, Venemaa ja Saksamaa reisikorraldajatele.

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus juhataja Villi Pihl rääkis Oma Saarele, et Eestis korraldatavate pressireiside kava koostatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuses ning järgmise aasta plaan pannakse paika oktoobris-novembris. “Meie saame ainult soovitusi anda, kuid lõpliku valiku teeb ikkagi EAS,” ütles Pihl.

Villi Pihli sõnul toimus selle hooaja viimane pressireis Saare maakonda eelmisel nädalal, kui siin viibis kümme Peterburi ja Moskva ajakirjanikku. Vene ajakirjanikud käisid Vilsandi rahvuspargis hülgeid vaatlemas, külastasid Pädaste mõisa ja tegid kaasa Kuressaare linnaekskursiooni. Samuti kohtusid meediaväljaannete esindajad linnapea Urve Tiidusega.
Urve Tiiduse sõnul on ta sel aastal andnud intervjuusid ning rääkinud Kuressaarest ja Saaremaast paljude riikide ajakirjanikele.

“Rahvusvaheline press on tähtis väljund igale linnale, kes teenib turismi pealt ja huvitub investeeringutest,” ütles Tiidus ja lisas, et sõnadel on suur jõud ning välisajakirjanike huvi Kuressaare vastu ei saa kunagi olla liiga palju. Täna kohtub linnapea Deutsche Welle ajakirjanikuga.
Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju rääkis Oma Saarele, et enamasti osalevad pressireisidel kirjutavad ajakirjanikud. “Kuid on ka erandeid, näiteks maikuus Saaremaad külastanud Itaalia grupis oli ka üks raadioajakirjanik,” lisas Paju.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja näeb pressireisides eelkõige võimalust tutvustada välisajakirjanduse vahendusel Saaremaad kui reisisihti ning tekitada inimestes huvi ja soovi oma puhkus just siin veeta.
Meedia rolli turismiturunduses hindab kõrgelt ka Kuressaare linnapea. “Mida suurem väljaanne, seda suurem auditoorium ja tõenäosus, et keegi artikli läbi loeb või saadet vaatab ning hakkab mõne koha vastu huvi tundma,” ütles Urve Tiidus.

Villi Pihli sõnul on suurem osa Saaremaale korraldatud pressireisidest ühepäevased. “Eks ajakirjanikud mingi pildi saavad, kuid programm on sel juhul väga tihe ning inimesed õhtuks surmväsinud,” rääkis Pihl. Mitmepäevaseid reise pidas tõhusamaks ka Karmen Paju, kuid tõdes, et parem ühepäevane pressireis kui üldse mitte midagi.
“Me võime ka ise toota klantspaberil reklaami ning seda levitada, kuid Saaremaal käinud ajakirjaniku kirjutatut ja pildistatut usaldatakse lihtsalt tunduvalt rohkem,” selgitas Paju.

Kõige rohkem üllatab välisajakirjanikke spaahotellide hulk Kuressaares. “Kui nad kuulevad, et meil on seitse spaad, siis on see suur uudis,” rääkis Villi Pihl ja lisas, et vaimustusse satuvad ajakirjanikud ka Saaremaa loodusest.
Karmen Paju sõnul on pressireisid tulemuslikud ja välisriigi meedias ilmunud info suurendab sellest riigist Saare maakonda jõudvate turistide arvu. “Aasta pärast seda, kui siin käisid Leedu ajakirjanikud ning Saaremaast oli sealsetes meediakanalites palju juttu, suurenes tunduvalt maakonnas majutatud Leedu turistide arv,” tõi Paju näite.

“Ajakirjanduse kaudu jõuab info lõpptarbijani ja kusagilt peab ju inimene oma reisiidee saama,” lisas Villi Pihl.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)