Töötu sai palgaks peksa (31)

Töötu sai palgaks peksa

SÜNDMUSPAIK: Margo näitab garaaži Paju tänaval, kus talle teisipäeval kallale tungiti.

Teisipäeva õhtul tungiti Kuressaares Paju tänaval asuvate garaažide juures kallale 34-aastasele Margole. Viis purjus meest ähvardasid teda, lõid ning varastasid seejärel ära tema tööriistad.

“Siis teatati, et kui sa kahe päeva pärast 30 000 ära ei too, poo üles ennast,” meenutas Margo õudusega eelmist õhtut, lisades, et üks mees oli lubanud ta koguni nööriga auto külge siduda ja siis järel vedada.
Politsei alustas juhtumi uurimiseks kriminaalmenetluse.

Peksmisega tipnenud “töösuhe” sai alguse umbes paar kuud tagasi, kui töötu Margo pani Saarlane.ee lehele kuulutuse, et parandab sõiduautosid. Sellepeale pakkus firma OÜ Farlex Auto mehele tööotsa, mille sisuks oli värvida veoauto kabiin. Mehed leppisid kokku ka töö hinnas.

Töö tehtud, soovis Margo saada ka lubatud palka, kuid asjata.
“Alguses lükkas maksmiskuupäeva muudkui edasi,” ütles Margo, lisades, et siis oli hakatud tema kõnesid lihtsalt ignoreerima. Kõige tipuks kuulis Margo tuttavatelt, et tema olevat hoopis autofirmast suure raha eest asju varastanud.

Nõuti ülestunnistust

“Ma ei ole midagi varastanud,” kinnitas Margo, lisades, et varguse ülestunnistamist temalt teisipäeva õhtul saama tuldigi. “Miks nad politseisse siis avaldust ei teinud ega mulle varem midagi ei öelnud,” imestab mees, kellele jääb selline asjade käik üpris arusaamatuks.
Margo tuttav otsustas asja mitte nii jätta ning pöördus abi saamiseks avalikkuse poole.

“Teisipäeva õhtul kella viie paiku sõitis palgast ilma jäänud töömehe garaaži ette OÜ Farlex Auto firmabuss, kust tulid välja kolm joobes isikut, kelle hulgas oli ka OÜ Farlex auto omanik, kaks joobes isikut saabusid tumedas BMW-s,” seisab teates.
Lisaks sellele, et agressiivsed kodanikud röövisid tühjaks tema garaažiboksi, kus olid aastate vältel soetatud tööriistad, võtsid nad töömehe taskust ära mobiiltelefoni ja suitsupaki ning lõhkusid töömehe kätte parandamiseks toodud sõiduautol esitule.

“Samas tekib siinkohal küsimus, kas ehk firmajuht soovib sedamoodi hoopis oma maksuvõlast vabaneda,” arvab Margo tuttav, kelle sõnul selgub Krediidiinfo kodulehelt, et firmal on ka maksuvõlga 49 018 krooni.
“See vahejuhtum šokeeris mind ja ma ei taha, et need inimesed pääsevad lihtsalt minema,” ütles Margot aitav tuttav, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada.

Telefonil vastas teine mees

Farlex OÜ telefon küll kutsus, kuid kõne suunati teisele numbrile. Telefoni vastu võtnud mehe sõnul suunas telefoni omanik oma numbri ringi ja pidavat paar päeva kusagil ära olema.

“Haiglas vist,” arvas telefoni vastu võtnu ja lõpetas kõne. “Kui ta ei saa kommenteerida, siis ei saa te ka õigesti avaldada,” naeris mees Oma Saare palve peale anda teade edasi õigele mehele. “No ma uurin asja,” lubas ta teise telefonikõne lõpuks.

Riigiprokuratuurist öeldi Oma Saarele, et juhtumi uurimiseks on algatatud kriminaalmenetlus kahe paragrahvi järgi – kehaline väärkohtlemine ja avalik vargus. Prokuratuur kinnitas, et et kõik sündmusega seotud asjaolud selgitab uurimine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)