Maavalitsus nõuab Eesti giididele kaitset (2)

Saare maavalitsus teeb ettepaneku asuda kaitsma kodumaiseid giide nende välismaa ametivendade eest, lubades Eesti pinnal turiste teenindada ainult litsentseeritud Eesti giididel.

Maavanem Toomas Kasemaa märkis riigikogule tehtud ettepanekus, et Saaremaal on turismi vallas kujunenud olukord, et väga paljud välisturistid kasutavad välisgiide.
Saaremaa giidide ühingu esimees Heli Kakko ütles Oma Saarele, et tema tõstatas Eesti giidide kaitse teema mõni aeg tagasi toimunud kruiisiturismi ümarlaual ja on positiivne, et toonane ettepanek nüüd ametlikult vormistatuna ka otsustajate ette jõuab.

“Saaremaa giidide ühingus on sellest väga mitmeid aastaid räägitud,” lisas ta. Kakko sõnul on kohalike giidide ja giidinduse maine kaitse seisukohalt riikliku regulatsiooni sisseseadmine hädavajalik. Praegu ei kohusta välismaiseid turismigruppe endale kohalikku giidi palkama ükski seadus ega määrus.

“Samas ei kontrolli mitte keegi, mis juttu Läti või Leedu gruppide oma giidid turistidele räägivad,” ütles Heli Kakko. “Ja mis seal salata, eks nad võtavad ju kohalikelt giididelt töö ja leiva.”
Giidi sõnul on näiteks Lätis kohustuslik turismigrupile kohalik giid palgata ja sellest möödahiilimine tähendab trahvi. Samamoodi on näiteks Egiptuses, kus kohalik giid ei tee teinekord suudki lahti, kuid kohustus teda palgata ei kuulu vaidlustamisele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)