Laevandusettevõtja investeeris golfifirmasse (6)

AS-i Saaremaa Golf sada aktsiat ostis 2,6 miljoni krooni eest laevanduse ja kalandusega tegelev Anne Merisalu, saades firma suurimaks eraisikust aktsionäriks.

Golfifirma nõukogu esimees Jüri Tiitus märkis Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjonile saadetud kirjas, et ettevõttesse hädavajalikku lisaraha toonud investori leidis firma raamatupidaja ja nüüd ka prokurist Mai Takkis, linnavalitsuse rahandusnõunik. Ja seda olukorras, kus on väga oluline aktsiaseltsi likviidsuse ja jätkuvuse tagamine, tunnustas Jüri Tiitus Mai Takkist.

“Kord kevadel kohvitassi juures tuli meil jutuks, millega me praegu tegeleme. Ja nii tuligi välja, et temal on soov investeerida ja meil on perspektiivne koht, kuhu investeerida. Täna me kumbki gol-fi mängida ei oska, kuid aega õppimiseks veel on,” rääkis Oma Saarele Mai Takkis, kelle sõnul on Anne Merisalu tema klassiõde ja kauaaegne hea tuttav.
Firmade Klip Marine ja Maritime Invest osanik Anne Merisalu on Kuressaare elanik.

abilinnapea Kalle Koovi sõnutsi kinnitab selline aktsiaost investori veendumust, et golfiäril on Kuressaares perspektiivi.
Golfifirma nõukogu esimees Jüri Tiitus avaldas kirjas volikogu revisjonikomisjonile tunnustust Kuressaare linnale golfiväljaku rajamise idee väljakäimise ja teostamise eest.

“Kuressaare linn ja Saare maakond tervikuna on saanud ühe olulise turismimagneti võrra rikkamaks,” märkis Tiitus. “Juba käesoleval aastal on golfiväljakut külastanud vähemalt 2000 mängijat nii Eestist kui välismaalt. Kuressaare golfiväljak on pälvinud mängijatelt üksnes kiidusõnu.”
Tiitus lisas, et kuna on teada, et esimestel tegevusaastatel golfiväljakute tulud tavaliselt ei kata kulutusi, siis on linna toetus andnud kindlustunde väikeaktsionäridele ja mängijatele, et väljak hoitakse kõrgetasemelise ja jätkusuutlikuna.

“Nõukogu avaldab tunnustust ka Kuressaare linnavolikogule, kes on seni teinud golfiga seotud otsused õigeaegselt ja valdavalt ühehäälselt,” märkis Tiitus.


Revisjonikomisjon taunib

Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjoni juht Lea Kuldsepp avaldas eilses ajalehes Meie Maa, et komisjoni liikmete hinnangul on Mai Takkise prokuristiks määramise puhul tegu esmalt eetilise küsimusega, aga ka tööülesannetega.

“Meie arvates ei ole õiglane, kui prokuristiks määratakse golfifirma nõukogusse kuuluva Toomas Takkise abikaasa. Arvestades Mai Takkise õigusi, on see ebaeetiline, et ühe pere inimesed on selliste asjade otsustamise juures. Teiseks eeldame me, et linna peafinantsistil on linnavalitsuses piisavalt suur töökoormus ja muude asjadega tegelemiseks ei tohiks tal küll enam aega jääda,” vahendas Lea Kuldsepp.

Golfifirma nõukogu teatas komisjonile, et juba tänavu mais piirati firma tegevjuhi Aivar Aru volitusi majanduslikke tagajärgi toovate tehingute tegemisel. “Varasemalt oli juhatuse liige mitmel korral eiranud nõukogu korraldusi ja sõlminud lepinguid ning võtnud ettevõttele kohustusi, milleks tal polnud volitusi,” põhjendas Jüri Tiitus prokuristi määramise vajadust.
“Jään võimaluse juurde mitte kommenteerida asjaolusid, millest ma ei ole teadlik,” ütles Saaremaa Golfi tegevjuht Aivar Aru.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 203 korda, sh täna 1)