Kuressaare tervisepargis kohtuvad rohenäpud

Kuressaare tervisepargis kohtuvad rohenäpud

ROHEVAHETUS: Varem on Saaremaal taolist üritust korraldatud Käeslas Reet Viira algatusel.

Sel pühapäeval toimub Kuressaare tervisepargi alguses üritus nimega “Kuressaare rohevahetus” – inimestevaheline vaba taimevahetus.

“Need inimesed, kellel on seoses sügiseste aiakoristustöödega taimi ja lillesibulaid või püsililli, toataimi ja puuistikuid üle jäänud – just nende jaoks see üritus mõeldud on,” ütles pühapäevase rohevahetuse eestvedaja, Kuressaare aianduspäevade korraldaja Reet Truuväärt.

Tema sõnul seisneb rohevahetuse põhimõte selles, et taimi ainult vahetatakse ja jagatakse, mitte ei müüda. Lisaks saab kohapeal konsulteerida kahe taimetargaga ja neilt nõu küsida. Nimelt on kohal linna heakorraspetsialist Kat-rin Reinhold ja aiandusagronoom Reena Schmidt.

“Inimestel, kes üritusele tulevad, palume istutatavad taimed pakendada, kas siis istutada eelnevalt potti või panna kilekotti, et need vastu peaksid. Hea oleks, kui taimel oleks ka nimesilt juures,” ütles Reet Truuväärt. Ta lisas, et juhul kui ise ei osata taime määrata, saab abi paluda taimetarkadelt.
“Kes soovib, võib kaasa võtta piknikukorvi ning võib-olla tekib veel mõni huvitav ühisidee,” kutsub Truuväärt kõiki osalema. End eelnevalt registreerima ei pea.

Rohenäppude kohtumine algab kell 12 ja lõpeb kell 14.
Rohevahetus on Aiaklubi poolt 2007. aastal algatatud aia- ja taimehuviliste kokkusaamine, mille käigus vahetatakse omavahel või antakse ära oma aiast või kodust pärit ilu- ja tarbetaimi, pistikuid, seemneid, sibulaid või juurikaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)