Kuhu minna

Neljapäev, 17. september

KINO
Diva kl 19.20 Metroorongi 123 röövimine. Viimane seanss. Alla 12 a keelatud. Põnevusfilm. Pilet 50.–

NÄITUS
Kuressaare Raegalerii kl 17 kunstiklassika näituse “Ruhnu kunstis” avamine. Esitletakse samanimelist kataloogi, mille koostas Reet Rast ja kujundas Boris Šestakov. Näitus vaatleb Eesti ühe väikesaare kujutamist kunstis läbi pooleteise sajandi. Eksponeeritud on töid kahekümnelt autorilt, kokku viiest muuseumist ja kaheteistkümnest erakogust.

Näitusel on eksponeeritud kohapeal tehtud visandeid ja etüüde, mis on huvipakkuvad kui ajastu dokumendid, samas näitavad kunstniku mõttekäiku, kõhklusi ja püüdlusi. Ruhnu saare kui nähtuse kunstis maalis Eesti kunstimaastikule Eerik Haamer, keda Ruhnu teema köitis rohkem kui 20 aastat.

1960. aastatel avastasid Ruhnu mitmed kunstnike sõpruskonnad – Pallase traditsiooni edasi kandvad Helgi Hirv, Lagle Iisrael, Lüüdia Vallimäe-Mark Tartust ning eesti kunsti uuendajad Vive Tolli ja Olga Terri Tallinnast. Uno Roosvalti Ruhnu “Kompositsioonid” jäädvustavad selleaegset kalurielu. Naiskunstnikud Ann Jõers, Gita Teearu ja Külliki Järvila on esindatud lüüriliste maastikupiltidega. Näituse üllatuseks on ehtemeister Peeter Rooslaiu Ruhnu sõled. Näituse kuraatorid on Lii Pihl ja Reet Rast.

TANTS
Diva DJ K. Lillimägi. Pilet 35.–, südaööni tasuta.
Kodulinna lokaal kl 23 disko. Sissepääs tasuta.

Reede, 18. september

KINO
Diva kl 19.05 G.I. Joe: Kobra rünnak. Seiklusfilm. Alla 12 a mittesoovitatav. Pilet 50.–

TANTS
Diva DJ Ahto Kruusmann (raadio Uuno). Pilet 75.–/südaööni 50.–
Club Privilege DJ Jaan Naadel. Keskööni tasuta.
Veski trahter rahvatantsijad Kanarbik ühes laulu ja pillimänguga.
Mönus Villem ansambel Helios. Sissepääs tasuta.
Lucifer DJ K. Lillimägi.


Hea teada

Anne erakunstikool ootab lapsi ja noori kunstikursustele
Anne erakunstikool alustab tänavust õppeaastat uute huvitavate kunstikursustega: poiste töötuba ja meisterdamine (juh Maie Leppik-Ojasaar), rahvuslik tekstiil ja telgedel kudumine (juh Aili Jung) ning ehete disain ja nukutuba (juh Ülle Mägi).
“Oodatud on kõik huvilised vanuses 3–19,” kutsub erakunstikooli juhataja Anne Tootmaa kursustel osalema.

Meisterdamine arendab loomingulist maailmanägemist, kujundilist mõtlemist ja individuaalset võimekust. Poiste töötoa kursusel õpitakse puitu voolima, tehakse ja kujundatakse mahulisi ja tasapinnalisi puidust kompositsioone. Disainitakse minimööblit ja meisterdatakse praktilisi esemeid. Telgedel kudumise ja rahvusliku tekstiili kursusel saab ülevaate saarte rahvuslikest mustritest, kootakse nii mini- kui ka suurtel telgedel. Ehete disaini kursusel õpetatakse savist, polümeermassist, klaasist, tekstiilist ja paberist ehteid kujundama. Õpitakse värviõpetuse põhitõdesid,
mustrite ja väikevormide kompositsiooni.

Varasematest kursustest jätkavad mudilaste loovuse arendamise kursus ja keraamikakursus lastele, viimasel keskendutakse tänavu rahvusliku ornamendi kujundamisele. Õpitakse valama kipsist mustreid, mis hiljem kantakse savile.
Moestuudiot, mis annab kunstiajaloolise ülevaate rahvarõivastest ja stilisatsioonist, juhendab Anne Tootmaa. Keskendutakse oma kollektsiooni loomisele ja teostamisele eesmärgiga osaleda 2010. a koolimoeüritusel.

Joonistamiskursusel õpitakse pliiatsiga mõõtmist, joonega esemete tõepärast kujutamist ja mitmeplaanilist ruumi esemetega. Akvarelli- ja õlimaalikursusel keskendutakse värviõpetuse kaudu erinevate maalistiilide tundmaõppimisele. Klaasikunstikursusel meisterdatakse tänavu rohkem väikesi ehteid, maalitakse klaasi ja tehakse vitraažtehnikas kollaaže.

Lisaks pakub kunstistuudio eraldi kunstikursusi gümnasistidele.
Vaata http://www.kunstistuudio.ee . Registreerida saab aadressil: saaremaa.kunstistuudio@mail.ee , tel 45 33 748, 51 16 740.

Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)