Kevade mere eare ja pilliroogu sööma! (1)

Kevade mere eare ja pilliroogu sööma!

 

Kohaliku tähtsusega valimiste nimekirjad lasti nüüd avalikuks näitamiseks välja. Igaüks voatab nüüd oma kolmanda silmaga nee läbi ja teeb otsusse iseoma tarkusest.

Siseministeerium kutsub kõiki valimise aaks tellima omale e-valija-kaert. Muidu soadetse sõuke paberilipakas kojo, kustpealt Sa soad lugeda, kuidas, kus ja millal oo võimalik oma valikust ametlikult teada anda ehk siis hääletada. Mõtled ökoloogiliselt, ep raiska paberid ja tellid valijakaardi portaalist www.eesti.ee , sügiseste valimiste aaks tuleb seda teha juba enne 18. septembrid, üsna kohe.

Tsivilisatsioon jõudis paer sammu Koguva ja Nõmmküla asfaltteesid pidi lähemale. Teede keskele tõmmati uhked valged riipsud, mida eriti kaugemalt inimesed taga otsisid. Muist said pitkemad, muist lühemad. Nüüd peaks kõik sõita nägema ja oskama.

Koguvas Muhu Muuseumis soab 15. oktoobrini nähe Eesti Põllumajandusmuuseumi näitust “Leib on talu peremees”. Soab teada, mismoodi ajaloos leiba oo tehtud, kõik sammud vilja külimisest küpsetamise ja söömiseni, tavadest leva austamisel ja hoidmisel.
Kuulda oln, et üks esimesi levaviljasid oo oln tammetõrujahu, misest ma isegid ole küpsetan. Kui keegid paljast tammetõrud ää kooriks – see oo kõikse nigelam tegevus asja juures – tasuks see maitse rohkem lava peale tuua.

Soarde peal olle kunagid kasutuses oln veel pilliroo noordest kasvudest jahvatat jahu. Kis teab täpsemaste, see reakigu. Pilliroo noored kevadised kasvud reagitse olavad palju maitsvamad kut väljamoalt sisseveetud raskestikasvatatav spargel. Nõnna et kevade mere eare ja sööma! Jälle üks asi, mis Muhu kanged söömategijad soaksid kasutusele võtta.

Sööma peale mõtlemise vahepeal soab Muhu spordihallis trennis köia. Kõiki noori ja vanu võrkpallihuvilisi mehi oodetse Muhu spordihalli kokku. Kalevi käest soab täpsemaste teada. Trennid hakkavad septembrikuu viimasel nädalil. Mehed, kis oo vanamad kui 35 voastad, neid oodetse neljabe õhtati kellu poole kahessast.
Kevadest soadik oo Muhu erateede omanikud hakan soama oma postikasti erateede avaliku kasutamise lepingumi. Nende eesmärgiks oo teede avaliku kasutamise määramine ja teehoiu korraldamise küsimuse lahendamine.

Muhu vallavalitsusel oo palve lepingute soajatele nee allkirjastatuna valda tagasi soata. Kui Sa lepingud ep taha sõlmida, siis anna sellest koa vallavalitsusele teada. Et siis oo selge pilt.
26. septembril oo Muhus tulemas järjekordne mihklipäevalaat. Selle korraldab käsitööselts Oad ja Eed. Laat hakkab peale kellu 9 Liiva Kaubahoovis. Eriti kangeste oo oodetud sügisannid ja sügisega seonduv.

Selle voasta loanitse esimest korda kõikse parama soolase ja magusa hoidisse väljaselgitamine. Hindajateks oo laada külastajad. Paramad hoidissed soavad auhinnad kohalikelt ettevõtjatelt. Hoidisseid võetse vastu iga päe kellu 11–17 Liiva käsitööpoodis, laadapäeva soab koa veel viia, aga siis enne kellu 9. Käsitööpoodis oo sellepäeva kogu kaup 5% odavam, kindlaste soab olema loterii ja kohvik. Müügikohtasid soab broneerida Triinu telefonil 50 346 62 või e-postiga oadeed@hot.ee .

Käsitööselts hakkab pisitasa üle minema talisele hooajale. See tähendab, et loanitse rohkem õppepäevasid või kursuseid korralda. Käsitööselsil oo sõuke palve, et andke teada, missugustest õppepäevadest või kursustest või kokkusoamistest te huvitat olete.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)