Vilsandi paadikuur ärkab uuele elule

Vilsandi paadikuur ärkab uuele elule

PRESIDENT TUNDIS HUVI: Ajaloolist paadikuuri uudistas oma augustikuisel Vilsandi-visiidil president Toomas Hendrik Ilves.

Vilsandi merepäästejaama umbes 150 aastat vana puidust paadikuur on plaanis peatselt restaureerida.

“Paadikuur restaureeritakse ära, kohendatakse niipalju ümber, et sinna sisse lubatakse eritingimustel teha mingisugune suvilatüüpi asi – nimetavad seda konteineriks, kus on siis igasugused köögid ja muud asjad sees, mis vaja,” ütles muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektori kohuseid täitev Mihkel Koppel.

Projekt on Koppeli sõnul veel tegemisel. “Eritingimused on olemas, eskiisprojekt on esitatud, eelprojekt on esitatud alles eelülevaatuseks ehk hindamiseks. Muinsuskaitseamet annab oma soovitused ja siis nad esitavad lõpliku projekti, seejärel saab alles näha, milline see tõeline tulemus sealt tuleb,” rääkis ta.

Merepäästejaamu on muinsuskaitse all kaks, Vilsandi oma ja Kuusalu vallas kivist elamuks ehitatu. Mihkel Koppeli sõnul on Ruhnus veel üks, mis on olnud ajutise kaitse all ja mida tema on soovitanud kaitse alla võtta kui tõeliselt haruldase hooneliigi esindaja. “See on praegu menetlemisel,” sõnas Koppel.
Paadikuuri kaasomaniku Karl Mägiga ei õnnestunud Oma Saarel eile ühendust saada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)