SWE-7 sihib esiliiga esinelikusse

SWE-7 sihib esiliiga esinelikusse

ALUSTAVAD: SWE-7 tahab sel aastal jõuda esiliiga etteotsa.

Järgmisel nädalal alustavad oma mänge korvpallurid. Eesti erinevates liigades mängib kolm Saare maakonna meeskonda. Esiliigas palliv SWE-7 on sihiks võtnud liiga finaalturniiri.

Eelmisel hooajal esiliiga 10. kohaga lõpetanud SWE-7 on sel hooajal hankinud ka mõne täienduse, kuid samas on lahkujaidki. Lisanduvad Taavi Tõnus ja meistriliiga kogemusega Mario Polusk. Lahkuvad Tõnis Paat ja Urmo Talistu, kes hakkavad KK Orkaan ridades mängima III liigas.

Korvialune on nõrk

SWE-7 peatreener Marko Ool ütles, et järgmisel neljapäeval liiga avamänguga alustavas meeskonnas on ilmselgelt ülekaalus tagamängijad ning mängutaktikas tuleb neid võimalikult palju ära kasutada. “Kindlasti mängime agressiivset ja kiiret korvpalli,” rääkis Ool, viidates, milline peaks olema mängupilt.

Treeneri sooviks oleks eelkõige, et pall hakkaks kiiremini jõudma ründetsooni ja veelgi tuleks tema arvates suurendada kiirrünnakute osa. Plaanis on ka muutused kaitsemängus. “Hakkame teatud hetkedel mängima kolme tagamängijaga, mis tähendab, et korvialuses tsoonis võib tekkida probleeme,” selgitas Ool.

SWE-7 meeskonnas mängivad sel aastal lisaks kahele uuele tulijale Mario Paiste, Indrek Õunpuu, Urmas Oja, Rene Kiil, Mart Kõrgesaar, Egert Väinaste, Ats Pildre, Kristo Teder, Janar Rahumeel, Raigo Sooäär.
Ool märkis, et hetkel on meeskonnal probleeme tsentris mängiva mehega, kuna Janar Rahumeel on vigastatud. “Praegu kedagi arvestatavat silmapiiril ei ole,” tõdes Ool nädal enne hooaja algust.

Vaatamata kõigele on Oolul pandud paika suhteliselt kõrge kurss. “Eesmärk on jõuda esiliiga Final-Four turniirile,” kinnitas ta.

Orissaare alustab madalalt

Lisaks SWE-7-le jätkab teises liigas SK Vesse, kes eelmise aasta lõpetas 13. kohaga 16 meeskonna seas.
Uue tulijana asub Eesti tasemel jõudu proovima Orissaare KK Orkaan, kes alustab Eesti III liigas, kuhu praeguseks on registreerunud viis meeskonda. See tähendab eelkõige seda, et vabariigi tasemel korvpalli saab järgmisel hooajal lisaks Kuressaarele näha ka Orissaares.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)