Muhulane nõuab riigilt maadevahetust (täpsustatud) (15)

Muhus Kuivastu kõrtsi vastas elav ning enda sõnul autotranspordi tekitatud vibratsiooni küüsis vaevlev Kalju Kepp pöördus Saare maavanema poole sooviga vahetada oma kinnistu mõne reformimata riigimaa tüki vastu, et oma eluase sinna ümber paigutada.

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul tellis vald ühelt Soome firmalt Kalju Kepi hoonele vibratsioonimõõtmise, mille mak-sumus küündis ligi 400 000 kroonini. Selle maksis tema sõnul kinni maanteeameti Kuressaare osakond ja mõõtmistulemused mingit vibratsiooni ei näidanud.

[Oma Saar täpsustas täna maksumust maanteeametist ja selgus, et see on siiski veidi üle 40 000 krooni. Tiit Peedu eksis.]

Advokaadibüroo A. Kuningas ja Partnerid kaudu saadetud kirjas viidatakse asjaolule, et Kepi praegune eluase on rajatud ajal, mil transpordiks kasutati peamiselt hobuseid. Esindaja sõnul on sadamast algav tee II klassi maantee, millele on kehtestatud 200-meetrine sanitaarkaitsevöönd.
Maanteeamet on oma kirjas 16. veebruaril Muhu vallavanemale Tiit Peedule 200 m ala piirangute kohta selgitanud, et sanitaarkaitsevööndis ületab õhusaaste lubatud piirkontsentratsiooni ja ka pinnase saastumise tõttu võib maastik tunduvalt muutuda. “Inimese elamine ja töötamine sanitaarkaitsevööndis on tervisele ohtlik,” seisab maanteeameti kirjas.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja asetäitja Agne Peetersoo ütles Oma Saarele, et maadevahetusega tegelemine ei ole maavalitsuse pädevuses.
Eile arutati kirja Muhu vallavalitsuses ja vastus saadetakse ka Kalju Kepi esindajale.

“Maanteeamet on ehitanud talle maja ette kõnnitee ja müratõkke,” rääkis vallavanem Tiit Peedu. “Pealekauba on Kalju Kepil Muhus piisavalt kinnistuid, kuhu ta on algatanud maja ehitamiseks ka detailplaneeringuid.”
Ta lisas, et ei ole olemas ühtegi põhjendust, et algatada Kalju Kepile maja ehitamise tarvis veel ühe kinnistu mõõdistamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)