Laevatükeldajad lõhkusid kinnijäänud ujuvkraana (4)

Laevatükeldajad lõhkusid kinnijäänud ujuvkraana

 

Sõrves nn Kreeka laeva Volare vanarauaks tükeldanud firma omanikel ei jäänud muud üle, kui metalli tõstmiseks kasutatud ujuvkraana lõhkuda, sest muidu ei saaks kalda lähedale merepõhja kinni triivinud monstrumit kätte.

Eelmisel sügisel Möldri lahes kalda lähedale triivinud kraana päästmisega tegeleb firma Priva Trading, mille juht Indrek Haavel kooskõlastas oma tegevuse veeteede ameti ja keskkonnaametiga.
Töid lubati Priva Tradingul alustada kõige varem 6. juunil, et mitte häirida lindude pesitsemist. Oma Saar käis kohapeal pilti tegemas 14. juulil, mil kalda ja kraana vahele vette oli paigaldatud ajutine tee. Kraana oli siis veel terve.

Üleeile ütles Salme vallavanem Kalmer Poopuu, et pole küll kohapeal käinud, kuid kohalike jutule tuginedes teab ta, et lammutustööd on ujuvkraana juures alanud. Sel nädalavahetusel tehtud fotol paistab ümberkukkunud kraanatorn ja keevitamisega tegelev mees.
OÜ Priva Trading juhti Indrek Haavelit Oma Saarel telefonitsi tabada ei õnnestunud.

Kalmer Poopuu märkis, et kohalikud räägivad juba nn Kreeka laeva needusest, sest seni on kõigil laevatükeldajatel ebaõnnestumisi ette tulnud. 
Küll on Volare tükeldajaid seganud halb ilm, küll tulnud ette muid sekeldusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 230 korda, sh täna 1)