Kolm tublit Saaremaa päästjat pälvisid medali (1)

Kolm tublit Saaremaa päästjat pälvisid medali

KÄEPIGISTUS MARKO POMERANTSILT: Ainsana osales saarlastest tunnustustseremoonial Ivan Ivanov.

Esmaspäeval sai kolm Saare maakonna päästjat Eesti organiseeritud tuletõrje 90. aastapäeva puhul päästeteenistuse medali.

Elupäästja medali sai Kuressaare päästekomando päästja Meelis Kombe. Pikaajalise karjääri eest pälvisid Päästeteenistuse medali Kuressaare operatiivkorrapidaja Ivan Ivanov ja Kihelkonna päästekomando pealik Mati Ivalo.

“Igasugune positiivne tunnustus teeb meele heaks,” ütles Oma Saarele elupäästja Meelis Kombe, kes ei saanud töökohustuste tõttu medalile isiklikult järele minna.
“Eks tublisid mehi ole teisi ka,” jäi Kombe tagasihoidlikuks, lisades, et päästjatel on tihtipeale juhus, kas oled sel päeval, kui on vaja kangelaslikke tegusid teha, tööl või mitte.

22. juunil oli Meelis Kombel vaba päev. Ta niitis parajasti oma koduõuel muru, kui võttis vastu sõbra telefonikõne, milles too teatas, et Meelise naabermajast tuleb kõvasti suitsu ja leegid on juba aknast väljas. Kontrollinud üle, kas see info on teada ka häirekeskusele, ruttas Meelis sündmuskohale.

Ta sisenes hoonesse, kustutas käepäraste vahenditega juba laeni ulatuvad leegid ning tõi suitsu täis majast välja vingust uimaseks jäänud mehe. Tänu Meelise kiirele ja otsustavale tegutsemisele sai päästetud üks inimelu, samuti pääses maja suurematest kahjustustest.
Ka tänavu veebruaris pälvis Meelis Kombe koos Eiko Oriehovsiga inimese päästmise eest Päästeteenistuse aumärgi ja Elupäästja medali.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul said Päästeteenistuse medali operatiivkorrapidaja Ivan Ivanov ja Kihelkonna päästekomando pealik Mati Ivalo. “Pikaajalise karjääri, selle ajal tehtud töö ja panuse eest, mis nad on päästeala arengusse andnud,” ütles Saaremets. Ivanov on päästjana töötanud peaaegu 31 aastat ja Ivalo 15 aastat.

Ivanov alustas Saaremaa päästeosakonnas tööd tuleohutuse järelevalve inspektorina. Paar aastat töötas ta ka toonase Saaremaa päästeameti direktorina. Hetkel on ta operatiivkorrapidaja.
Esmaspäeval tähistas päästeteenistus 90 aasta möödumist Eesti organiseeritud tuletõrje loomisest. Sündmuse puhul andsid päästeameti peadirektori asetäitja Ain Karafin ja siseminister Marko Pomerants Estonias üle 83 aumärki. Aumärkide saajaid tunnustas ka president Toomas Hendrik Ilves.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 105 korda, sh täna 1)