Eikla põllurallil põlema läinud Mosse süütas meeste püksid (2)

Eikla põllurallil põlema läinud Mosse süütas meeste püksid

ÕNNELIK ÕNNETUS: Kuigi põlema läinud “mosse” süütas ka noormeeste riided, õnnestus tulekahju kiiresti kustutada.

Pühapäeval süttis Eikla põlluralli ajal Moskvitš, mis kohalolnute abiga kiiresti kustutati, ning inimesed seega suuremat kannatada ei saanud.

Punase Moskvitši juht kargas süttinud autost välja, haaras masinast kaasa asjad ning asus seejärel autot kustutama, ise märkamatagi, et endal püksid jalas põlesid, kirjeldas juhtunut pealtvaataja.
“Sõitsin, sõitsin ja siis läks järsku põlema. Püksid läksid põlema jah, isegi sõbra püksisääred süttisid,” meenutas autojuht Taivo, kes oli rõõmus, et keegi siiski viga ei saanud.

Ta sai rajal teha vaid esimesed kolm ringi, kui auto mootor jamama hakkas ning võistlus tuli katkestada.

Auto juba remonditud

Taivo rallisõiduhasarti tuleõnnetus siiski ei vähendanud, sest mees on otsustanud sama masina rooli istuda ka kahe nädala pärast toimuval teisel etapil. “Auto on kenasti päästetud ja praegu ma lapin juhtmeid uuesti külge,” rääkis Taivo.
“See ralli on väga põnev, mulle täitsa meeldib,” kiitis mees, lisades, et kõige põnevam ongi asja juures see, et saad end põllu peal korralikult välja elada. “Ei pea tee peal enam kihutama,” selgitas ta. “Inimene peab ise oma piire tunnetama.”

Eikla põlluralli tõi Saaremaale Nigula auto- ja motoklubi, kes on läbi viinud mitmeid ringrajavõistlusi sõiduautodele.
Klubi esindaja Tajo Truuveri sõnul õnnetusi neil siiski tihti ei juhtu ja kuigi auto tehnilise korrashoiu eest vastutab igaüks ise, oli tal hea meel, et tulekahju oma jõududega kustutatud sai.

Truuver rääkis, et selline põlluralli toimus Saaremaal ametlikult esimest korda ning sellest võttis osa 13 sõitjat. “Paljud ei saanud tulla, sest said rallist liiga hilja teada,” märkis ta. See-eest oli pealtvaatajaid piisavalt.

Lapsevanem vastutab

Eikla põlluralli teine etapp on juba kahe nädala pärast samal rajal, ainult vastupidise trajektooriga. Osaleda võib alates 13. eluaastast ja teismelise rallile lubanud lapsevanem vastutab oma lapse eest ise.
Juhiluba, autokindlustust ja ülevaatusdokumente ei pea olema, küll aga kontrollivad ralli korraldajad, et sõitja oleks turvaliselt kinnitatud ning rajale ei lasta ka kaitsva kiivrita.

“Tulevikus on meil plaanis siin neid rallisid kindlasti veel korraldada, praegu käib radade ja asjade vaatamine,” teavitas Truuver.
“Kuna paljud on maanteedel raske jalaga, siis otsustasime, et anname võimaluse ennast välja elada ralliraja peal, samas saavad oma oskused proovile panna ka nooremad huvilised, kes autospordiga tegelevad,” kinnitavad korraldajad ka Nigula klubi kodulehel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 185 korda, sh täna 1)