Viinauimasena raske õnnetuse põhjustanud mees tunnistas süüd (1)

Joonud jõuluõhtul Saklas saunas käies õlut ja viina, otsustas 41-aastane Tõnu seejärel rooli istuda ning hakata Kuressaare poole sõitma.

Liiklusõnnetuse, milles sai vigastada neli inimest, põhjustanud mees tunnistas end eile kohtu ette astudes kuriteos täielikult süüdi.
Keskmises joobes Tõnu kaotas oma Toyota Carina üle kontrolli, kaldus lauges kurvis vastassuunavööndisse ning põrkas kokku vastu tulnud Opel Omegaga, purustades selle juhipoolse külje.

Õnnetuses sai raskelt vigastada Opeli roolis olnud 63-aastane Aili ning vigastusi temaga koos sõitnud 84-aastane Lukiina ja 44-aastane Lilian. Arstiabi vajas ka õnnetuse põhjustanud Tõnu ise, kellel tuvastati haiglas 2,4-promilline joove.
Kannatanute ütluste kohaselt sõitsid nad umbes kella viie ajal Reo surnuaiast koju, kui Reo sirge lõpus tuli neile vastu punane auto, mis sõitis neile otsa.

“Kõik käis nii kiiresti ja ma nägin ainult auto tulesid,” meenutas üks kannatanu, lisades, et nende auto kiirus suur ei olnud.
Kuressaare poole sõitva Tõnu sõnul pritsisid vastutulevad autod tema sõiduki klaasid poriseks, ta pritsinud siis klaasi peale vett ning pannud kojamehed tööle. Järsku tundus mehele, et ta on kaldunud liiga paremale teeserva. Tõnu keeras rooli järsult vasakule ja nii see õnnetus juhtus.

Prokurör Svetlana Maripuu palus kohtul Tõnu süüdi mõista ning karistada teda kolme aasta pikkuse vangistusega, tingimisi kaheaastase katseajaga. Kuna asja arutati lühimenetluses, väheneb karistus aasta võrra.
“Pole mõtet teda vangi mõista,” arvasid kohtus ka kannatanud, lisades, et siis ei saa mees ju hüvitada kannatanutele tekitatud kahju.
“Kõige tähtsam on ikka see, et mees mõistaks oma süüd ja teeks sellest järeldused,” rääkis teine kannatanu.

Kohtupingis olnud Tõnu ei palunud kergemat karistust, sest tahab oma süüteo lunastada. “Tuleb see karistus, mis tuleb,” ohkas Tõnu kohtus end täielikult süüdi tunnistades ja lisades, et sellise süükoormaga on raske elada.
Kohtunik kuulutab oma otsuse 22. septembril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)