Titerand saab rahasüsti

Titerand saab rahasüsti

TITERAND: Kuressaare rand on oma nime saanud arvatavasti sellest, et vesi on seal piisavalt madal sobimaks ka väikestele lastele.

“Üks puhkus – kaks riiki” – sellise nimetuse all esitati Eesti-Läti koostööprogrammile rahataotlusprojekt, mis toob Kuressaarele lähiaastatel 8 miljonit krooni puhkekohtade ja vastastikuse turismi arenduse tarbeks.

Projekti raames kujundatakse täielikult ümber Kuressaare supelrand, kunagisele Weise heinamaale rajatud tänane Titerand. Vetelpäästjad saavad uues rannamajas oma ruumid ja puhkajate tarvis ehitatakse mitmeid rajatisi.

“Kaheksa miljonit sisaldab ühelt poolt investeeringuid ja teiselt poolt pehmete projektide raha,” rääkis eilses Kadi raadio “Keskpäeva” saates Kuressaare linnapea Urve Tiidus. “Osa raha läheb ehitistesse ja rajatistesse, mis teeb meie ranna mugavamaks ja kaasaegsemaks. Osa läheb mõlemate sihtkohtade turundamiseks, reklaamimiseks ja koostööks.” 

Projekti eesmärk on tema sõnul see, et üle Riia lahe sõitev turist mõlemale poolele kasu tooks.
Saatejuht Tõnis Kipper viitas, et meie varasem kogemus ju näitab, et olemas on “mõistlik” inimene, kes ei ole sellise rahapaigutamisega nõus ja üldjuhul leiaks palju muid kohti, kuhu raha panna.

“Mõistlik inimene on praegu kodus ning toetab kohalikku ettevõtlust ja majandust,” vastas linnapea. “Aga see on ikkagi rahvusvaheline koostööprojekt, mille koostas meie väga tugev projektikirjutaja Ingrid Tilts, kes on linnale ka varem miljoneid toonud.”
Linnapea meenutas ka seda aega, mil supelranna koha peal laiutas roostik. “Rand ei ole veel lõplikult välja arendatud, aga kõik see, mis on tehtud, on kasuks tulnud,” tõdes Urve Tiidus.

Projekti koostööpartnerid on Roja vald, Ventspilsi linn ja Talsi rajoon. Linnapea sõnul on tegemist saarlaste kauaaegsete ja väga heade koostööpartneritega. Ventspilsi linnaga käivad lisaks läbirääkimised laevaliini taastamise üle.
Projekti omaosalus võib kujuneda maksimaalselt 1,2 miljoni krooni suuruseks ja selle eraldamiseks on linnavolikogu oma nõusoleku ka andnud. Tiiduse sõnul on tegemist järgmiste aastate rahaeraldustega.

“Volikogu otsus on reaalsust arvestav ja et neid projekte on mitu, toimub omafinantseeringute panustamine ka mitme aasta jooksul,” ütles linnapea.
Linnavalitsuse välissuhete nõunik Ingrid Tilts ütles Oma Saarele, et hetkel ei ole kõik asjaolud partnerite vahel veel läbi räägitud.
“Lähiajal on kavas nelja partneri kokkusaamine, kus meie omavaheline tööjaotus paika pannakse. Kõige esimene arutelu ongi nii-öelda töö käimapanemise arutelu,” selgitas Tilts.

“Projektis on peale ehitamise ka mitmeid muid aspekte, näiteks keskkonna- ja turismialane tegevus. Arutelude käigus selgubki, kuidas neid asju kompleksselt lahendada.”
Ta lisas, et esimesed arutelud partnerite vahel toimuvad septembrikuu jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)