Metsanduslikuks tugiisikuks Saaremaal sai Helen Pilv (3)

Erametsakeskuse välja kuulutatud konkursi piirkondliku tugiisiku leidmiseks võitis Helen Pilv, kes hakkab abistama erametsaomanikke Saaremaal. Piirkondliku tugiisiku toetuse andmise eesmärk on metsaomanike koostöö korraldamise kaudu metsaühistute tegevuse edendamine.

Pilve esimeseks ülesandeks tugiisikuna saab inimeste abistamine koostamaks taotlusi Euroopa Liidu metsandustoetuste saamiseks. Avalduste esitamise tähtaeg on 25. september.

Helen Pilv kutsub Saaremaa metsaomanikke julgelt nõu küsima. “Olgu see küsimus oma metsa kohta mis iganes, peamine, et inimene ei pelga küsida,” rääkis Pilv, kelle sõnul võib metsaomanik saada konsulendilt metsa hooldamiseks ja majandamiseks üllatavalt häid lahendusi.

Rääkides tugiisiku rollist erametsaomanike teenindamisel, võib selleks Pilve sõnul muuhulgas olla ka näiteks naabrivalve korraldamine või kohalike jahindusorganisatsioonidega koostöösuhete edendamine.
2008. aasta detsembris Saaremaa metsaühingu juhatuse liikmeks valitud Helen Pilv on enda sõnul läbinisti Saaremaa inimene, keda elutee kaks aastat tagasi mandrile viis ja kes praegu elab Laulasmaal. “Saaremaal käin päris tihti ja õnneks saan nüüd ka oma töökohustuste tõttu kodusaarel pikemaid perioode viibida,” lausus Pilv.

Tugiisiku toetuse määr on kuni 15 000 krooni tugiisiku kohta kuus, millele võib lisanduda kuni 9898 krooni kuus tulemusliku töö eest.
Saaremaa tugiisiku kontakt-andmed: helen.pilv@saaremaametsayhing.ee , tel 56 600 611.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)