Nael: Riigikogulased lüüakse kõik saarlasteks

Nael: Riigikogulased lüüakse kõik saarlasteks

 

Nagu varasemalt meedias kuulutatud, on september Eesti riigikogus Saare maakonna kuu ning seetõttu on kogu tegevus suunatud Saare maakonnale.
Nael uuris Saare vanemalt T. Kasanovalt, kellele septembriks on antud lisaülesanne ka riigikogus ringmänge ja muid mänge läbi viia, milliseks kujuneb siis riigikogulaste järgmine kuu.

“Esiteks me peame kõnesid,” märkis vanem Kasanova ning lisas, et kõnede pidamine on väga oluline tegevus, kuna eriti riigikogu ees kõnesid pidades saab harjutada intonatsiooni.
Kõnesid peetakse koos Saare pealinnapea Tiidu Survega, kellele kõnede pidamine on suur hobi. “Tema toob kõnedesse ka miimilise dimensiooni,” rääkis vanem, tunnistades, et tema olematusse habemesse pobisemine ei kõlba kuhugi.

Ajud rünnakus

Kõnede pidamise kõrval on oluline ka see, et terve riigikogu saal on kuuks ajaks jagatud proportsionaalselt maakonna omavalitsustele vastavateks sektoriteks, kus siis uuritakse, mis on ühes või teises vallas kasulik tegevus ja kuidas rakendada seda igapäevaelus. Nii näiteks arutatakse Ruhnu sektoris rotinaha kasutamist suveniiritööstuses ning Kihelkonna sektoris mõeldakse koerap**a kasutamise võimaluste üle mööblitööstuses.

“See on kindlasti üks väga oluline teema,” märkis T. Kasanova. “Miks ei võiks sedasamust poetada turul müüdavatesse kadakast suveniirtopsikutesse? Võtab turist kaane pealt ja OH-HOO-OO! Elamusturism missugune!”
Muhu sektorile on juba antud ülesanne alustada Toompea lossi esisele platsile karjääri rajamist, et leida võimalus dolokivi kaevandamiseks, mille leidmisel võiks Koguva karjääri taasavamise unustada.

Saaremärk tuleb leida

“Aga see on vaid väike osa meie põhitegevusest,” sõnas vanem. Kõige suurem töö on ikkagi maakonna kaubamärgi otsimine. “Selleks, et töö laabuks, oleme me saanud LEADER-programmist pool milli, et katta vägev laud,” rääkis ta, selgitades, kuidas hundijalavee ja värskelt marineeritud männiriisikate manustamisel mõte ikka paremini lendab. “Meil on mitmeid ideid, kuid nendest võib rääkida paremini pealinnapea, kuna Kuressaarel on ainsana maakonnas tõeliselt kõva märk kirjas,” osutas Kasanova.

“Praegu käib meil tõsine arutelu, et võiks Kuressaare märki, mis on teadupoolest “Heade tuulte pöörises” laiendada kogu Saaremaale,” sõnas Tiidu Surve. “Miks Saaremaa märk ei võiks olla “Heade pööristega tuuled”? Igati ontlik lahendus minu arust. Ei pea eriti palju tööd tegema ning saab rohkem keskenduda näiteks Saaremaa-teemalise nukufilmi stsenaariumi väljamõtlemisele.”

Maakonna kuu lõpeb aga suurejoonelise galaga, kus kõik riigikogulased lüüakse T. Kasanova poolt saarlasteks. “Me saame juurde üksjagu toredaid ja ilusaid naiskodanikke,” selgitas ta. “Meeskodanikke muidugi ka,” lisas ta kähku.
Kõikide saarlaste isa ja mälumängur professor Kosmos laitis Kasanova ja Surve ideed Karujärve põhja. “See on alatu valimispropaganda,” oli ta tulivihane ning nõudis Kasanovale ja Survele valjul häälel ihunuhtlust. “Üks korralik urvaplaasterdamine keset linnaväljakut tooks neil ehk ajud õigesse kohta tagasi,” ohkas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)