Michael Jacksoni viimane armastus (2)

Michael Jacksoni viimane armastus

 

Hiljuti avaldas Prantsuse ajakiri Paris Match intervjuu Mi-chael Jacksoni biograafi Ian Halperiniga, kes rääkis, et elu lõpuaastail unistas laulja abiellumisest oma korvpallurist armukesega.

Raamatu “Michael Jackson – elu viimased aastad” autor tunnistas, et “elu lõpus oli Michaelil armulugu mehega, kellega ta kavatses abielluda”. Laulja eluloo uurija kinnitusel oli tegemist tuntud tumedanahalise korvpalluriga. Samas keeldus ta kategooriliselt avalikustamast laulja armukese nime, kuna spordiringkondades tähendavat homoseksuaalsuse tunnistamine oma surmaotsusele allakirjutamist. Halperini sõnul jutustas korvpallur talle ise väga detailselt oma romaanist Jacksoniga ja seda infot kinnitas ka Jacksoni klanni mitu esindajat.

Tutvusid kümme aastat tagasi

“L (pr k l’amant; ingl k lover – armuke; nii nimetas Halperin kõnealust korvpallurit – toim) ja Michael tutvusid umbes kümme aastat tagasi ja neist said kohe lähedased sõbrad. Mõne aja pärast kasvas sõprus üle kirglikuks armulooks.

See juhtus kaks aastat tagasi. Sellest ajast kohtusid nad regulaarselt,” rääkis laulja biograaf ajakirjanik Olivier O’ Mahonyle.
“Nad vaatasid koos filme, jõid punast veini, mille hind küündis taevasse, ulatudes 3000 dollarini pudeli eest, seejärel aga heitsid ühte sängi,” teadis Halperin rääkida detaile. “Üsna sageli lahkus Michael L-i juurest alles järgmisel hommikul.”

Abielulootused

“Lootuses ühel heal päeval abielluda kinkisid armunud teineteisele ka kihlasõrmused hinnaga 50 000 dollarit, mis olid kaunistatud teemantidega ja valmistatud Venemaal,” tsiteerib väljaanne biograafi sõnu.
Halperini väitel on väga võimalik, et kõnealune armusuhe oli “Michaeli elus ainuke tõeline armastus”. Seepärast laulja sooviski, et sellest saaksid teada ka teised, n-ö sülitades selle peale, mida inimesed öelda võivad, kuigi mustanahaliste jaoks võrdunuks säärane “kapist väljatulemine” enesetapuga.

L rääkis Michaeli biograafile, et nad olevat soovinud abielluda nagu kord ja kohus: pidulik tseremoonia pidi toimuma kuskil Vaikse ookeani rannikul ja sellest pidid osa võtma sellised kuulsused nagu Steven Spielberg ja Arnold Schwarzenegger ning ka kogu Jacksonite perekond.

Unistus ei saanud teoks

Prantsuse ajakirjale antud usutluses oletas Halperin, et lähitulevikus võib L varjust välja tulla ja seda just rahalistel kaalutlustel: asi on selles, et ta laenas Michaelile 500 000 dollarit ja et seda raha tagasi saada, peab ta avalikustama oma suhte popiidoliga.

Laulja ja korvpalluri abiellumine osutus aga võimatuks, kuna pärast 2008. aasta rahvahääletust keelati Californias samasoolistel isikutel abiellumine. Selleks ajaks, kui Michael suri, oli nende suhe juba katkenud: “Kui lootus oma armusuhe legaliseerida kustus, sulgus Michael endasse… Nad läksid lahku selle aasta jaanuaris või veebruaris,” jutustas Halperin.

Kohtuprotsessid tõenäoliselt tulekul

Laulja biograaf rääkis veel, et elu lõpul oli Michael füüsiliselt väga nõrk. Varsti kavatseb aga laulja ema kohtusse anda doktor Conrad Murray, kes süstis Michaelile Propofoli, ning ka agentuuri AEG mänedžerid, kes olid tolle tohtri tööle palganud.
Algselt oli Jacksoni ja AEG lepingus kirjas, et kontsertturnee ajal antakse vaid kümme kontserti, siis kasvas arv järsku 31-ni ja lõpuks räägiti juba 50 esinemisest. Halperin tunnistas, et Jackson sattus sellest lausa raevu, sest ta kartis, et ei kannata nii suurt koormust välja.

Sisuliselt viibis vangistuses

Kõigest sellest jutustas Jackson kirjas Leonard Rowe’le (Jacksonite kunagine promootor ja kontserdikorraldaja – toim). Paraku jäi see kiri teele saatmata, kuna “AEG juhid teadsid, et Michael kavatseb neist lahku lüüa ja ümbritsesid ta vaid neile kuulekate inimestega, kelle ülesandeks oli laulja välismaailmast ära lõigata, et ta ei libiseks neil käest”.

Vaid mõni päev enne surma soovis Michael abi saamiseks pöörduda ka oma isa Joe Jacksoni poole, keda ta küll eriti ei sallinud, kuid kes oli siiski kogenud mänedžer ja ärimees. Laulja soovis, et isa aitaks tal vabaneda kohustustest AEG ees.

Kolmel korral olevat laulja oma abidel palunud isale sel eesmärgil helistada, kuid tulemusteta. Kõige ohtlikum inimene Michaeli lähikonnas oli tema pressisekretär Tohme Tohme. “Michael pelgas teda isegi füüsiliselt… Ta kavatses selle mehe vallandada, kuid oli juba hilja,” rääkis Halperin.

Rikkalik spermapank

Ian Halperin on seisukohal, et Michael Jacksoni tütre Parise bioloogiline isa on suure tõenäosusega näitleja Marc Lester. Briti internetiväljaanne Telegraph kirjutas sel nädalal aga, et Michael Jacksoni noorima poja Blanketi isa on Macaulay Culkin – 1980. aastal sündinud ameerika näitleja, kes juba varajases nooruses sai laiemale üldsusele tuntuks filmiga “Üksinda kodus”.

“Minu käsutuses on nimekiri spermadoonoritest, kokku on neid 12,” rääkis Halperin. Tema sõnul soovis Michael omada silmapaistvate doonorite sperma panka, et sealt siis huupi valida – nõnda ei saaks keegi kunagi teada, kes on tema laste bioloogiline isa.
“Ta soovis, et tema lapsed oleksid täiuslikud ja ei omaks bioloogilises mõttes mitte midagi ühist Jacksonite suguvõsaga. Michael tahtis oma lapsi kaitsta Jacksonite DNA eest.

Seepärast pöördus ta sageli oma tuttavate poole, keda ta pidas vääriliseks saama tema laste [bioloogiliseks] isaks, palvega loovutada Los Angelesi ühes kliinikus oma spermat,” rääkis Halperin Prantsuse ajakirjale lõpetuseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)