Milliseks kujuneb jõudude vahekord kohalike omavalitsuste valimise järel, selgub 18. oktoobri hilisõhtul. Hiljuti arvati Toompeal, et parteid on kõikvõimsad ja valimisliidud tuleb kaotada. Aga terve mõistus võitis ja neile, kes ei soovinud koduses volikogus rusikaga rinnale tagudes võidelda poliitiliste ideede eest, jäi teine võimalus.
Valimisliitude kaudu kandideerimise vajalikkust näitab ka see, et nende arv meie maakonnas on võrreldes eelmiste valimistega kahekordistunud. Miks see nii on? Kas kordub europarlamendi valimiste fenomen?
Meie vallad on liiga väikesed, et erakonnad neid juhtima peaksid. Igas külas on inimesi, kes oskavad otsustada, kuidas nappe eelarvevahendeid paremini kasutada. Selleks ei pea parteipilet taskus olema. Elu on juba ammu tõestanud, et sellest dokumendist mõistust juurde ammutada ei ole võimalik. Volikogu koosseis moodustub valijate usalduse kaudu, olgu kandideerija mõnes erakonnas või mitte.
Roogne Katus, Roheline Sammal…
keskeeerakond…keskeeeerakond…
Mis tähendab, et valimisliite tuleb oluliselt rohkem kui eelmistel? Viimati oli Kuressaare linnas 1996 aastal valimisliit.
Rahvaliit ja Reformierakond tulevad nagunii oma nimekirja alla välja. Selles ei pea kahtlemagi. Ise asi millises koosseisus. Hetkel on neid jooksikuid väga palju.
Saaremaa ei koosne vaid Kuressaarest! usun, et valdades läheb vähemalt rahvaliit osades kohtades valimisliitude(s)ga välja. usu mind.
No saabuvatel valimistel on valimisliite oluliselt rohkem kui eelmistel sel lihtsal põhjusel, et Reformierakond ja Rahvaliit ei julge enam omi kandidaate parteide nimede all üles seada ja need “peidetakse” valimisliitude nimekirjadesse.
Väga õige jutt. Loodan, et Kuressaare linnas ka mõni valimisliit tuleb. Kas siin üldse on kunagi olnud valimisliit?
Igastahes, tehke valimisliit ja minu hääle võite juba kohe kirja panna. Aitab erakondade valimisest – kunagi me ei tea kes tegelikult pukki istub.
tõ sto, sovsem sobljudilsa?
sealhulgas ka kuressaares.
käivad kõlakad, et rahvaliidu inimesed on reformi, irli ja keski üle roninud ja kuressaares nimekirjaga üldse välja ei tulda. eelimise aasta linnapea kandidaat kandideerib kesikutega koos.
endine rahvaliidu mees bõstrov on linnas ju liidu registreerinud. eks sealt teisigi rahvaliidu tegelasi leiab.
Hm! Aga siis pole ju kedagi enam validagi!
Loodan, et sel aastal saab mõne asjaliku partei eest häält anda. Mitte nagu eelmistel valimistel, reform-kesk-rahval. Võta üks viska teist.
kohalikul tasandil moodustatud valimisliidud peaksid tänaseks päevaks küll minevik olema. Kord mees rahvaliit, siis reform, siis kesk, enne veel kompartei…., on siis mõnel pürgijal üldse selgroogu. Kui soovitakse igahinna eest meepoti juurde pääseda, siis kohalikul tasandil peaks niipalju oidu ikka olema, et hääl antakse sellele, kes aastaid ühte joont ajand. Olgu siis punane või valge…
Oh neid tuulelippe ja tühikarglejaid küll. Ikka komparteist, rahvaliitlaseks, siis sotsiks, siis kesikuks , siis oravaks. Täpselt justnimelt oravaks. Ei ole mõtetumat vaatepilti kui vaene loomake on vangistatud ja rattasse ringiratast jooksma pandud. Täpselt sama mõtetud on inimesed kes omamata mingitki aadet jooksevad parema rahanatukese ja võimu ihaluse nimel ühest erakonnast teise. Kallid valijad, ärge mingil juhul valige selliseid tegelasi, kes kasvõi kordki on erakonda vahetanud, ka endisi kommareid ja praegu võimul olevaid tegelinskeid mitte. Meist inimestest pole peale tühjuse midagi loota.
kavalija – jas kes selline kandidaat oleks? Äkki anda hoopis võimalus uutele inimestele?
Erakonnad kes teiste erakondade liikmeid endaga kaasa tirivad, eks nemad kardavadki kõige rohkem kaotust.
Muide, valija idee on päris hea. Toetan.