Mustjala mõisa pargis mängiti Mustjala pulma (9)

22. augusti õhtul mängiti Mustjala mõisa pargis taas Mustjala pulma. Lisaks pulmaetendusele esinesid külalised Rakverest: segarahvatantsurühm Tarvanpää, keda juhendab Maie Orav. Hoolimata vihmasest ilmast sai pulm teoks ja mõisaparki kogunes tubli hulk pealtvaatajaid.

Pulmas lõid kaasa ka Tarvanpää segarühma tantsijad. Oli pulm nagu pulm ikka. Sai laulda, tantsida, toimusid vanad pulmamängud ning kõik see ikka nalja ja naeruga. Pulma lõpetas traditsiooniline tantsijate ja publiku ühine pulmarong (kerarong).
Mustjala pulma on nüüdseks mängitud juba hulk aastaid. Käidud on paljudes huvitavates Eestimaa paikades, ja seekord pidanuks olema viimane etendus.

Meie pulmas on olnud selliseid tegelasi, ilma kelleta ei kujutaks Mustjala pulma ettegi. Siinkohal suured tänusõnad neile tublidele inimestele!
Igas pulmas on vaja pruutpaari. Ning muidugi ei saa üheski pulmas läbi pillimeesteta. Meie pulmarahvas on kõik need 9 aastat tantsinud, laulnud Ilme ja Enno pilli järgi. Lisaks pruutpaarile oli pulmas ka valepruutpaar.

Suured tänud Milvi Lõhmusele, kes on mänginud igas pulmas valepeigmeest. Nagu ta ise kommenteeris: “Ma ei tohi ju puududa – kes siis valepeigmeest mängib!” Tõsi ta on. Aitäh Kalle Kolterile, kes on juba aastaid mänginud Mustjala pulmas naga (eestvedaja), pastori ja arsti rolli.
Igas pulmas on öelnud publikule esimese tere Helje Raaper. Ja kõige suuremad tänusõnad kuuluvad Mustjala pulma idee autorile Valve Lõhmusele, tänu kellele see pulm üldse toimuma sai. Algselt oli planeeritud vaid üks etendus. Nii ta läks.

Aitäh teile, tantsijad, lauljad! Aitäh pealtvaatajatele! Aitäh abilistele ja toetajatele!
Kõige lõpuks arvasime siiski, et päris viimane see pulm siiski ei olnud. Kes teab, kus me järgmisel aastal esineme.
Kohtumiseni järgmises Mustjala pulmas!

Reine Vinter
Mustjala rahvamaja juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)