Kooli läks kuus paari kaksikuid (14)

Kooli läks kuus paari kaksikuid

ESIMENE KOOLIPÄEV: Saaremaa ühisgümnaasiumis läksid esimesse klassi (vasakult) Karl ja Artur Kübarsepp ning Hannes ja Hanna Saaretalu, Kuressaare gümnaasiumis aga Lotta ja Mia Meet.

Eile alustas Saaremaal kooliteed 276 poissi ja tüdrukut, esimest korda istus maakonnas tänavu koolipinki ka kuus paari kaksikuid – viis Kuressaare linnas ja üks Salmel.

Saaremaa ühisgümnaasiumi 1.b klass on tänavu eriline, sest seal õpib koguni kaks kaksikutepaari Karl ja Artur Kübarsepp ning Hanna ja Hannes Saaretalu.
Kuressaare vanalinna kooli 1.a õpilaste nimekirjas on kaksikud Erich ja Henry Hõbe ning 1.b klassis Ken ja Sten Kirs. Kuressaare gümnaasiumi 1.b klassis alustavad Lotta ja Mia Meet.

Ainsad maakooli kaksikud on Saaremaal tänavu Salme põhikooli läinud Tehumardil elavad Helena ja Eerik Aavik.
Kihelkonna kooli 1. klassis asus aga õppima kaks venda, kes ei ole kaksikud – Artur ja Markus Melnik.
Kahjuks ei ole keegi kunagi selle üle arvestust pidanud ega osanud ka Oma Saarele öelda, kas kuus kooliminevat kaksikutepaari võiks maakonna jaoks olla mingi rekord või on lihtsalt eriline sündmus.

“Meie sellega küll tegelenud ei ole,” tõdes Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters, lisades, et tegemist on igal juhul rõõmsa uudisega, millest võiks ka lehelugejatele teada anda.
Suurim maapõhikool on tänavu Muhu kool 133 lapsega, järgnevad Salme (130), Kärla (124) ja Valjala kool (121).

Väikseim kool on Ruhnu kool, kus eile algas kooliaasta ruhnlaste blogi teatel “viie poisi, kahe tüdruku ja nelja õpetajaga”. Esimest klassi Ruhnus tänavu ei ole. Pihtla lasteaed-algkool on aga suure saare tillem kool, seal läks I klassi kolm, II samuti kolm ning III klassi kaks last.
Oma Saar soovib kõigile koolijütsidele, kes eile koolipinki istusid, ning nende vanematele ja õpetajatele rõõmsat alanud kooliaastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 116 korda, sh täna 1)