Eakas naine on kimpus hallitanud küttepuudega (5)

Eakas naine on kimpus hallitanud küttepuudega

VANAD PUUD: Selline puudevirn on vana naise hoovis juba poolteist aastat.

Küttepuudega kauplev ettevõte viis vana naise õuele vettinud puud, mille eest tellija keeldus maksmast. Vaatamata sellele, et perenaisele on antud korduvalt lubadusi puudekoorem kohe ära viia, ei ole ettevõte seda tänaseni teinud.

“Nad ei vii neid ära,” ohkab Laimjala valla Nõmme talu perenaine Leida, kes ise vaevu liigub ega oska enam abi saamiseks kuhugi pöördudagi.
Lugu sai alguse eelmisel kevadel, kui naise tütar sai oma tuttava käest telefoninumbri, millele helistades tellis 20 ruumi küttepuid.
“Tütar helistas ja ütles, et mulle tuuakse 20 ruumi puid, ja ma jäin siis ootama, lootes, et tulevad ilusad puud, mida siis talgukorras saagida ja lõhkuda,” räägib Leida.

Seda, et puud on mädad ja hallitavad, avastas vaevaliselt liikuv perenaine alles järgmisel päeval.
“Ma käin ju vaid käru abiga, tulin õue ja tundsin, et nii läppanud hais on,” ütleb ta, lisades, et hais oli selline nagu ikka märgadel ja hallitanud puudel. Kui naine siis käru toel puudehunnikuni jõudis, märkas ta, et lisaks haisvatele ja märgadele puudele oli koduhoovi maha kallatud ka puukoort ja muud sellist sodi.

“Ma ei teadnud, et niisugust sigadust tehakse,” on vana naine väga õnnetu. Tol päeval kutsus ta oma puudehunnikut hindama ka teised inimesed, kes samuti kinnitasid, et tegemist on mädade puudega. Leida sõnul oli hiljem välja tulnud, et samad puud pidid tegelikult minema hoopis ühele kliendile Kuressaare linnas, kuid kuna see ei lubanud koormat isegi maha tõstma hakata, valiti lihtsalt nimekirjas järgmine nimi ja see oli tema.
Nõmme talu perenaine keeldus sellise kauba eest maksmast ja palus ettevõttel need puud jalamaid tema õuelt ära viia.

“Poolteist aastat ainult lubavad, et nad viivad ära,” kurdab vana naine, lisades, et viimases hädas on ta pöördunud isegi vallavalitsuse poole, kes aga soovitanud tal puud kellelegi teisele anda. Naine on nõutu, sest kuidas sa ikka annad puid, mis on justkui kellegi teise omad, ja samas – kes neid mädasid puid ikka oma õuele saada tahab.

Alguses pakkus naabrimees oma abi ja lubas märjad puud odavalt ära osta ning suitsutamisel kasutada, kuid perenaise süda ei lubanud siis veel võõrast puud müüa. “Ma ütlesin, et ei anna, ootasin ikka, et ära viiakse ega tahtnud ju pahandust,” lausub ta, lisades, et nüüd ta siis jamab nendega siin juba poolteist aastat ning ei saa isegi oma õuet korralikult niita.

Tütar on ema pärast mures

Naise tütre sõnul on ettevõte telefoni teel temaga alati väga viisakalt rääkinud ning lubanud, et puud viiakse ära.
“Helistan neile umbes paar korda kuus, kuid oleme alati väga viisakalt suhelnud,” rääkis tütar Oma Saarele. Ta lisas, et sai küll puude eest makstud raha firmalt kohe tagasi, kui olematu kvaliteedi üle protesteeris, aga tema suurim soov on siiski, et need puud ema õuest ära viidaks.
“Selle puudevirna alla võivad ju ussid tulla,” oli ta väga mures, sest suur puudevirn ei võimalda ka sealt ümbert korralikult niita.

Ettevõte lubab ära viia

“Toome ära,” kinnitas puud Nõmme talu õuele viinud ettevõtte Metsahooldus OÜ esindaja Kaido Mägi Oma Saarele, lisades, et teevad seda niipea, kui firma tööd sealkandis lahti lähevad. Mägi ei eitanud probleemi, öeldes viivitamise põhjuseks selle, et ükski nende auto pole sinna kanti sattunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)